Жителі цього острова вбивають всіх, хто намагається зійти на берег
31.07.2015

Острів Північний Страх знаходиться в Бенгальській затоці, між М'янмою та Індонезією. Він є домом для племені, яке живе в повній ізоляції від зовнішнього світу. Ця земля ніколи не була колонізована. Більше того, цивілізованим людям навіть жодного разу не вдавалося налагодити з аборигенами хоч якийсь контакт. Ці люди - представники останнього на Землі племені, яке живе точно так само, як і в Кам'яному віці. Їхню культуру зовсім не торкнулася сучасна цивілізація.

Незважаючи на те, що формально острів належить Індії, ніхто не сміє відвідувати цей острів. Або навіть близько до нього підпливати/підлітати.

Місцеві жителі з племені, що отримала назву Сентінелесе, дуже агресивні щодо чужинців і готові вбити кожного, хто ступить на їх землю.

У 1896 році один засуджений індус втік з в'язниці і на саморобному плоту попрямував до острова, який, як він вважав, заселений. Через кілька днів його тіло знайшли на пляжі. Воно з ніг до голови було вкрите стрілами. Вдобавок нещасному перерізали горло.

2 серпня 1981 в околицях острова Північний Страж сів на мілину корабель Прімроуз. Там якраз знаходиться великий риф. Всіх членів екіпажу, які й не думали сходити на берег, аборигени вбили своїми стрілами та списами. Капітан намагався закликати когось на допомогу по радіозв'язку, але не зміг. Тільки частину екіпажу вдалося врятувати через кілька днів за допомогою вертольота.

У 2004 році після землетрусу в Індійському океані індійський уряд направив до острова вертоліт, щоб перевірити, як там поживає плем'я. Коли вертоліт завис над групою дикунів, ті почали обстрілювати його стрілами і кидатися камінням. 26 січня 2006 року двоє контрабадістов, що ловили рибу в навколишніх водах, були вбиті. Вертоліт берегової охорони намагався забрати їх тіла, але не зміг приземлитися через град стріл і списів.

Вчені називають Сентінелесе «найуразливішим суспільством на планеті». Очевидно, що у них немає ніякого імунітету щодо поширених захворювань - наприклад, грипу або кору.

Експерти з організації Survival International вважають, що ймовірність знищення племені через епідемію дуже висока.

Вчені вважають, що уклад життя дикунів тут не змінювався 60 тис. років! Це немислимий період, який люди проводять в ізоляціі. Чому вони так вороже ставляться до чужинців? Ймовірно, це генетична пам'ять: перші люди, які припливали до острова, хотіли його колонізувати.

Тепер, щоб уникнути непотрібного насильства, індійський уряд забороняє своїм громадянам і іноземцям наближатися до острова ближче, ніж на 5 кілометрів. Вивчити плем'я і його життя ми ніяк не можемо. Вважається, що ці люди живуть виключно за рахунок полювання і збирання, хоча це тільки здогадки: острів покритий густими джунглями, так що зверху його розглянути не можна. Але оскільки ніяких орних земель тут немає, неважко припустити, що Сентілесе не знайомі з сільським господарством. Чому вони не мають ні найменшого інтересу до зовнішнього світу, залишається загадкою.


Читайте також:
Коментарі
avatar