Індія визнала дельфінів особистостями і заборонила дельфінарії
07.10.2015
Уряд Індії присвоїв дельфінам статус "особистостей, що не відносяться до людського роду". Таким чином Індія стала першою країною, що визнала унікальний інтелект і самоосмислення представників загону водних ссавців - китоподібних.

Рішення було озвучено головою Міністерства навколишнього середовища та лісового господарства Індії, який заборонив також виступи з використанням дельфінів, що знаходяться в неволі - в дельфінаріях, акваріумах, океанаріумах і т.д. Згідно міністерству, дельфіни "повинні мати свої власні особливі права".

Дельфіни є високоінтелектуальними ссавцями з високорозвиненою соціальною організацією. Згідно з останніми дослідженнями, дельфіни звертаються один до одного по імені і можуть запам'ятовувати унікальні імена - звуки, що подаються "старими друзями" і почуті ними лише одного разу 20 років тому.

До того, як їм виповниться рік, дельфіни вибирають самі собі унікальні імена, що представляють собою ряд складних звукових сигналів. З цього моменту всі інші дельфіни однієї соціальної групи використовують персональне ім'я кожного при звертання один до одного.

Дельфіни користуються складною граматичною комунікацією.

Попередні дослідження показали, що дельфінам властиві людиноподібне самоосмислення і залученість в складну систему комунікації з іншими дельфінами за допомогою структури граматичного пропозиції. Так, у дельфінів є своя мова, як і у людей.

Джерело: http://fishki.net/

Читайте також:
Коментарі
avatar