НАСА: Земля не готова до зіткнення з кометою чи астероїдом
13.12.2016

Люди зовсім не готові до раптового зіткнення з астероїдом або кометою, попередив вчений НАСА у понеділок, 12 грудня, на презентації того, як люди можуть уникнути небезпеки, яка чекає на Землю.

«Найбільша проблема полягає у тому, що ми на даний момент нічого не можемо зробити», – сказав д-р Джозеф Нут, науковий співробітник Центру космічних польотів НАСА ім. Годдарда.

Виступаючи на щорічних зборах Американського геофізичного союзу, Нут зазначив, що великі і потенційно небезпечні астероїди і комети вкрай рідкісні, у порівнянні з дрібними предметами, які іноді вибухають у небі або вдаряються об поверхню Землі. «Але з іншого боку, вони є рідкісними подіями, які коли-не-коли стаються. У часовому діапазоні ми можемо натрапити на них».

Комети проходять на величезній відстані від Землі, але іноді потрапляють в її околиці. Нут сказав, що Земля була «близькою зустрічі» з кометою, яка відхилилася від траєкторії у 1996 році, коли влучила у Юпітер, а потім знову у 2014 році, коли комета пройшла небезпечно близько від Марсу. Цю другу комету виявили лише за 22 місяці до її проходження біля планети: замало часу, щоб розпочати місію, якби вона летіла на Землю, – інформує видання The Guardian.

«Якщо ви подивитеся на графік запуску високої надійності космічного апарату, то потрібно п’ять років, щоб запустити його. У нас було всього 22 місяця».

НАСА створила установу з планетарного захисту, і Нут рекомендував агентству побудувати ракету-перехоплювач разом з космічним апаратом-спостерігачем. Нут зазначає, що НАСА може скоротити цей 5-річний графік у два рази, але навіть скорочення цього графіка на чверть буде «очікуванням дива».

У свою чергу, ракета, підготовлена до запуску протягом року, «могла б знизити вірогідність наближення астероїду, що може прилетіти з місця, що важко відстежити», сказав він.

Нут підкреслив, що він і його колеги не мають на увазі адміністраторів НАСА, і що місія зажадає втручання Конгресу та її затвердження.

НАСА виявила приблизно 90% об’єктів у навколоземному просторі, що більші за кілометр, розмір, який може привести до спустошення на Землі.

Д-р Каті Плеско, вчений з Лос-Аламоської національної лабораторії, США, сказала, що є два способи, якими люди можуть змінити траєкторію руху астероїда: ядерна боєголовка або «кінетичне ударне тіло, величиною з гігантське гарматне ядро».

Розрахунки траєкторії гарматного ядра зайняли б набагато більше часу, ніж знищення його атомною бомбою. Однак, Плеско сказала, що це матиме небезпечні побічні ефекти, у тому числі від осколків вибуху.

Вчені також занепокоєні відсутністю знань. «У нас немає багато даних про те, на що нутрощі астероїдів або комет схожі», – сказала вона, «але виходячи з того, що ми знаємо з фізики про камені і лід, ми можемо робити припущення».

Гален Гіслер, інший Лос-Аламоський вчений, сказав, що астероїд або комета, може потрапити в океан. Але він зазначив, що астероїд, менший за 150 метрів у діаметрі, спричинить вражаючий сплеск води, хоча це, ймовірно, не призведе до цунамі.

Але камінь, який вибухне поруч із населеною береговою лінією, усе одно буде «вкрай небезпечним», сказав Гіслер, посилаючись на збиток, завданий 7000-тонним метеоритом, який розірвався на частини над м Челябінськ, Росія, у 2013 році.

Вже більше як десять років, НАСА і Національна адміністрація з ядерної безпеки працюють разом над вивченням астероїдів. У жовтні Федеральне агентство з надзвичайних ситуацій і НАСА провели моделювання ситуацій того, що може статися, якщо величезний астероїд вдарить недалеко від Лос-Анджелеса. Якщо астероїд, розміром 100 метрів вдарить у Південній Каліфорнії, за їхніми оцінками, вибух досягне міст і вб’є десятки тисяч.

У 1908 році масивна вогняна куля, завширшки 50-100 м, спустошила сотні кВ кілометрів лісу в Сибіру, в районі річки Підкам’яна Тунгуска. Вікна у будинках були вибиті на відстані понад 50 км, а свідки повідомили про опіки на шкірі і обвуглені рештки оленів. Вчені підрахували, що вибух був у 185 разів сильнішим, ніж атомна бомба, скинута на Хіросіму у 1945 році.

Джерело: http://zik.ua/

Читайте також:
Коментарі
avatar