Добрі поради - як правильно доглядати дерев'яні садові меблі
18.02.2010
За своєї природою дерево є матеріалом, який вимагає певного догляду та консервації. Якщо ви будете виконувати рекомендації, що наведені нижче, то протягом багатьох років будете насолоджуватися своїми садовими меблями.

Тверде дерево походить з родини тикових, але характеризується дещо іншими властивостями. Це дерево не має такої правильної структури, як тикове дерево, і є більш "сухим", тобто його деревина не така "масляниста". Тикове дерево є кращим в порівнянні з твердим деревом. Воно містіть більше олії, це означає, що воно не потребує додаткового насичення олією. Тикове дерево більш легке, ніж тверде дерво і не має таку кількість сучків.

Тверде дерево

Чищення меблів перед їх намащенням

Немає необхідності чистити меблі безпосередньо після розпакування та складання, проте після сезонного використання необхідно грунтовно прочистити меблі за допомогою чистячого засобу.

Ретельно промийте меблі за допомогою чистячого засобу. Якщо після першого чищення залишилися забруднення, чищення треба повторити. Якщо є можливість, можна використовувати мийку під тиском. Почекайте, доки меблі висохнуть, тоді намастіть їх олією.

Тикові меблі

Тикові меблі не вимагають змащення і, якщо вони не були промащені ніяким засобом під час виробництва, з часом можуть набрати білого пігменту. Якщо вам не подобається натуральний колір тикового дерева, можете змастити меблі олією так само, як і меблі з твердого дерева. Але якщо один раз ви так зробите, потім потрібно буде повторювати цю процедуру регулярно.

Пам'ятайте про регулярне підкручування гвинтів

Існує необхідність регулярного підкручування гвинтів, що тримають разом елементи дерев"яних меблів. Зверніть увагу на той факт, що гарантія не покриває збитки, завдані в результаті відсутності догляду та ремонту.

Зберігання взимку

Дерев"яні меблі ні в якому разі не можна зберігати в сухому та теплому приміщенні. Ідеальним місцем для зберігання є гараж або приміщення, де меблі є сухими і водночас провітрюються. Не закривайте меблі фольгою або аналогічними матеріалами. Це може призвести до виникнення грибків або гнилі.

Тріщини та викривлення Деревина є природним продуктом, який завжди працює, навіть якщо ви провели всі консерваційні процедури. То означає, що меблі реагують на зміну атмосферних умов. Потім можуть з"являтися тріщини та викривлення, які є наслідками появи в деревині зон додаткових напружень. В даному випадку рекламації не визнаються.тільки в естремальних ситуаціях, коли меблі не були у вжтку, клієнт має право на рекламацію. Тоді пошкоджені елементи можна замінити без доплати.

Атаки плесені та грибків Навіть якщо до деревини регулярно вживають консерваційних заходів, на ній можуть з'явитися грибок та плесінь. Найчастіше це проявляється в тому, що меблі темнішають, а деяких випадках навіть чорніють. На такі випадки гарантія не розповсюджується. Але появі грибків та плесені можна запобігти у такий спосіб:

1. Треба ретельно прочистити меблі чистячим засобом згідно до інструкції по його використанню. Якщо з першого разу це не допомогло, процедуру чищення треба повторити.

2. Якщо дії, що описані в пункті 1, не були ефективними, треба приготувати сильний хлорний розчин, прочистити цим розчином постраждалі місця та ретельно прополоскати чистою водою.

3. Якщо хлорний розчин також не допомагає, залишається наждачний папір. Пошкоджені місця треба відшліфувати аж до деревини. Глибина шліфування може бути різною. Також можна використовувати мийку під тиском, що є ефективним засобом в багатьох випадках.

Не зважаючи на те, який з методів чищення будеш використовувати, завжди пам"ятайте про змащення олією після закінчення процедури чищення.

Мучністий наліт

Мучністий наліт - це нешкідливий гриб, що проявляються як суха біла пил на деяких, як правило найгрубіших, елементах меблів. Мучністий наліт утворюється в зв"язку транспортуванням меблів зі Сходу до Європи. Великі температурні коливання та підвищена вологість, якої неможливо уникнути, створюють ідеальні умови для виникнення мучністого налету. Проте його можна легко усунути з допомогою ганчірки або простої щітки. Після видалення налету намащувати меблі не треба, але ця процедура ні в якому разі меблям не зашкодить.

Змащування

Меблі треба змащуватии щонайменше 2 рази на рік.

Якщо меблі знаходяться під впливом сонячних променів, змащування олією треба робити частіше. Вимийте ретельно меблі та змастіть їх олією. Пам"ятайте, що перед змащуванням меблі треба добре просушити.Читайте також:
Коментарі
avatar