Що таке переливання крові?
22.02.2010

Переливання кровіПотреба в крові може виникнути з багатьох причин: солдат отримав поранення, з робочим на заводі стався нещасний випадок, із-за внутрішньої кровотечі людина знаходиться при смерті, ослабленому хворому потрібна серйозна операція. Кров необхідна, щоб відновити втрачену опору організму або заздалегідь її укріпити. Літр-два свіжої крові, перелитої в вени хворого, часто означають для нього нове життя!

Ідея про переливання крові не є новою. Ще в 1654 році італійський лікар Франческо Фоллі спробував зробити переливання крові від однієї тварини іншій. Пізніше були зроблені спроби перелити кров тварин людині, проте результат був негативним.

Сьогодні ми знаємо, що організм однієї людини не може прийняти кров від іншої, так як у людей бувають різні групи крові. Тобто фактично в таких випадках кров діє як отрута і викликає смерть.

Під час першої світової війни в переливанні крові був досягнутий великий прогрес. Було встановлено, що кров від деяких людей не може бути без негативних наслідків перелита іншим. Оскільки кров від донора з однією групою крові не завжди можна успішно перелити людині з іншою, зараз практикується визначати групу крові заздалегідь. Крім того, лікарні мають «банки крові», в яких кров зберігається при низьких температурах, готова до негайного використання. Ці банки діють, як грошові, отримуючи «внески» крові і видаючи кров замість грошей. Це означає, що на випадок виникнення необхідності в крові будь-якої групи в банку крові є в наявності певний запас.

Сьогодні банки крові є сховищем не тільки крові, але і плазми. Рідка, або плазмова, частина крові відділяється від кров’яних кліток і заморожується. Потім плазма піддається процесу сушки і перетворюється на порошок. Він насипається в герметичні пакети, до яких додаються ємності із стерилізованою водою. Коли необхідна кров, вода відновлює первинний рідкий стан плазми, роблячи її придатною для ін’єкції! Група крові тут не має значення, оскільки плазма не містить кров’яних кліток. Тому вона може бути використана де завгодно і для будь-якого хворого.

Цікаво про цікаве


Читайте також:
Коментарі
avatar