Що викликає у нас відчуття голоду?
24.02.2010
Що викликає у нас відчуття голоду?Коли ми потребуємо їжі, наш організм починає вимагати її. Але як ми дізнаємося, що відчуваємо голод? Як наш мозок отримує це повідомлення і примушує нас відчути себе голодними? Голод не має нічого спільного з порожнім шлунком, як думає багато хто. Адже новонароджений декілька днів не відчуває голоду. Хворі часто, не дивлячись на відсутність їжі в шлунках, не хочуть їсти.

Голод починається при браку в крові певних живильних речовин. Коли кровоносні судини потребують їх, в ту частину мозку, яка називається «Центром голоду», поступає повідомлення. Цей центр голоду є як би регулятором роботи шлунку і кишечника. Якщо в крові достатньо їжі, центр голоду уповільнює роботу шлунку і кишечника. Коли їжі в крові не вистачає, центр голоду активізує їх роботу. От чому голодна людина часто чує «бурчання» свого шлунку.

Як довго ми можемо обійтися без їжі? Це залежить від індивідуума.

На світовий рекорд тривалості голодування претендувала якась жінка в Південній Африці, яка, за її власним твердженням, прожила на одній воді цілих 102 дні!

 Цікаво про цікаве


Читайте також:
Коментарі
avatar