У відвідувачів церкви знижується артеріальний тиск
30.12.2011
Винники PlusДослідження норвезьких фахівців з Університету науки і технології засвідчило зв'язок між часом, проведеним в церкві, та більш низьким кров'яним тиском у чоловіків і жінок

Так, чим більше часу там проводила людина, тим більше у неї знижувався тиск. Раніше американські фахівці вже говорили про можливий зв'язок тиску та відвідування церкви. Проте вчені довгий час сумнівалися, чи можна вважати висновки універсальними, чи вони стосуються тільки США, пише meddaily.ru.

У норвезькій провінції Нур-Трьонделаг, де проводилося дослідження, близько 90% населення були членами Норвезької державної церкви. У Штатах же зазначалося більше релігійне розмаїття. Плюс, щотижня до церкви ходили 4% жителів провінції, а в Америці - 40%.

З 1984 року жителі губернії Нур-Трьонделаг (в загальній складності 120 000 чоловік) взяли участь у трьох дослідженнях. Крім оцінки ризиків для життя і здоров'я, вчені аналізували фактори, що сприяли хорошому самопочуттю. Зокрема, учасників дослідження запитували щодо почуття гумору, участі в культурних заходах і щодо їх релігійних переконань.

За словами одного з авторів дослідження професора Йостейн Хольм, такий показник, як кров'яний тиск, був обраний маркером загального стану здоров'я через його зручність. Так, релігійна активність (тобто, велика кількість часу, проведена у церкві) співпадала з кращим станом здоров'я.

Між тим, учені не виключають, що у прихильників іудаїзму та ісламу будуть інші результати.

Джерело: expres.ua, фото: kluziv-ugcc.at.ua

Приєднайся до сайту Винники Plus у acebookконтакті та в Однокласниках

Читайте також:

Читайте також:
Коментарі
avatar