Марсохід NASA у 30 разів перевершив термін роботи і шле на Землю все нові загадки (ВІДЕО)
17.09.2012

Марсохід NASA Opportunity передав на землю знімки дивних сферичних кам'яних скупчень.

"Вчені чешуть потилиці, розмірковуючи над тим, що ж насправді вони бачать", - пише SPACE.com.

Нові фото з Марсу, зроблені Opportunity поблизу скельних оголень під назвою Кірквуд, показують щось схоже на бульбашки. Такі бульбашки можуть утворитися на поверхні від падіння, приміром, крапель. Але їх походження та природу учені поки щоне можуть пояснити.

Спочатку вчені подумали, що це замінник так званої марсіанської "чорниці" - сферичні формації, багаті залізом. Вперше Opportunity зафіксував їх в 2004 році. Однак нові "кульки" багато в чому відрізняються від "чорниці".

"Це одні із найбільш неймовірних знімків за весь час місії", - говорить головний дослідник Стів Скуайрс з Корнелльського університету. "Ми ніколи раніше не бачили такого щільного скупчення сферичних формацій на скельних оголеннях Марса", - додав він.

Нагадаємо, марсохід Opportunity опустився на Червону планету в січні 2004 року і продовжує працювати - із тридцатикратним перевищенням первісно запланованих термінів. На початку грудня минулого року Opportunity знайшов на Марсі мінерал, який свідчить про те, що там колись була вода.


 Відеоновини сайту Винники Plus можна перегляну тут
Джерело: http://www.expres.ua

Читайте також:
Коментарі
avatar