Маленька індійка має голову більшу за усе тіло
17.04.2013
Через рідкісну хворобу 16-місячна індійка Руна Бегум має голову більшу за усе тіло.

Маленька дівчинка страждає від гідроцефалії, захворювання, яке викликає ненормальне накопичення рідини в порожнинах головного мозку. На фото вона поряд із матір'ю в їхньому будинку в селі в північно-східному індійському штаті Тріпура 12 квітня 2013.

Матір дівчинки Фатіма каже, що лікарі в регіоні не в змозі поліпшити стан її дитини. Батько Бегум Абдул Рехман, який працює на цегельному заводі, говорить, що вони не в змозі лікувати їх дочку через фінансові проблеми.

У більшості випадків, виникнення гідроцефалії у новонародженого зумовлено інфекційним захворюванням, що перенесла мати під час вагітності що призводить до порушення роботи шлуночкової системи головного мозку плоду. Окрім вродженої гідроцефалії, може розвинутись й набута гідроцефалія після перенесених менінгітів, травм голови, інтоксикацій тощо.

В результаті тиску на ділянки мозку починає падати зір, виникають судоми, стискання стовбуру головного мозку проявляється розладами руху очей, слабкістю у верхніх та нижніх кінцівках. Це може призвести до смерті, важких неврологічних розладів, зниження інтелектуальних здібностей.

Джерело: Gazeta.ua

Читайте також:
Коментарі
avatar