Весна розпочнеться 8 березня і буде теплою, – львівські бабаки Мишко і Маруся. Фото
15.02.2010 14:39
Цього року весна буде ранньою і наступить через три тижні: приблизно 8 березня. Такий прогноз сьогодні, 15 лютого, дали львівські бабаки Мишко і Маруся, яких розбудили, щоб дізнатися, коли прийде настання весни. Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

Своєї тіні бабак не побачив, оскільки на вулиці немає сонця: тож, слід очікувати ранньої весни.

«Весна буде ранньою і наступить приблизно за три тижні», – зазначив директор Львівського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович. За його словами, «можна впевнено сказати, що весна буде ранньою і теплою. Він нагадав, що минулого року львівського бабака будили 2 лютого, але за рік часу діти центру зібрали дуже багато інформації, згідно із якою доцільніше будити бабака саме на Стрітення Господнє. Саме у цей день, каже він, прогнозували погоду східні слов’яни.

«Цього року бабак дуже-дуже міцно спав. Пов’язано це з тим, що весь січень був холодним і не було плюсової температури. У лютому плюсова температура також була тільки декілька днів. Реально будити бабака 2 лютого не потрібно, адже це може зашкодити його здоров’ю. Східні слов’яни також будили бабака саме не 2 лютого, а 15-го, це вже народна традиція, і сьогодні ми вирішили її відновити. Наступними роками будемо будити бабака саме на Стрітення, адже цей прогноз буде точнішим», – пояснив Ігор Антахович.

 Фото: Маріан Стрільців

ZIK

Теги: маруся, стрітеня, бабак, весна, мишко, прогноз
Останні новини:

Коментарі
avatar