Львів розширить свої межі на 4 000 гектарів, – новий Генплан
26.02.2010 15:47

Винниківський лісЗгідно з новою редакцією Генерального плану міста, до 2025 року Львів розширить свої території з 11 400 га до 15 400 га. Про це сьогодні, 26 лютого, під час прес-конференції повідомив головний архітектор проектів ДП Державний інститут проектування міст «Містопроект» Петро Крупа.

Найбільша частка нових територій – це ліси приміської зони, які планують включити в межі міста, а також частини територій, необхідні для гармонійного розквитку міста. Зокрема, це території, які фактично є міськими землями, як, наприклад, частина житлового району Сихів, що досі знаходиться на території Зубрівської сільської ради, частина Білогорщі, яка знаходиться на території Зимноводівської сільської ради”, - зазначив Петро Крупа.

Як повідомив власкор ZAXID.NET , територія міста також збільшиться за рахунок прилеглих лісів Брюховицького та Винниківського лісництва: „Цим самим покращується екологічна ситуація, а місто отримує більші можливості в організації рекреаційного процесу. Передача лісів в межі міста не змінює форму землекористування, тож забудова цього лісу є мало реальна річ навіть якщо він є в межах міста”, - зазначив начальник архітектурно-планувальної майстерні ДМП «Містопроект» Віталій Дубина.

Розробники генплану мотивують своє рішення тим, що в межах міських територій є недостатня кількість зелених територій загального користування. Для того, щоб забезпечити мешканців міста нормативним озелененням необхідно близько 500 га лісопаркових масивів, а для розвитку зеленої зони міста ще додатково включається 2700 га.

„750 тисяч мешканців і 11 000 га – це дуже мало, а отже, територія міста є дуже щільно забудованою. Наприклад, Чернівці, де проживає вдвічі менше населення, мають також 15000 га території - це площа, яка пропонується для нового генплану. Наприклад, Краків, котрий має приблизно таку ж кількість мешканців, є в два рази більшим по території”, - зазначив Петро Крупа.

 ZAXID.NET

Останні новини:

Коментарі
avatar