Сейсмічна активність румунських Карпат загрожує Львову землетрусом у 5 балів. ВІДЕО.
05.03.2010 15:12

Сейсмічна активність ділянки у Карпатах на території Румунії може спричинити у Львові землетрус силою 5 балів. Про це сьогодні, 5 березня, у коментарі ЗІКу повідомив завідувач відділом сейсмічності Карпатського регіону Інституту геофізики НАН України Сергій Вербицький.

З його слів, «зона Вранча», про активність якої зараз заговорили румунські вчені,  знаходиться на півдні Румунії на відстані приблизно 100 км від кордону з Україною, близько 500 км від Львова.

«Активність цієї зони може бути досить серйозно небезпечною для Одещини. Минулі землетруси у «зоні Вранча» у 70-90-х роках проявилися навіть у Києві потужністю 5 балів за шкалою МSK-64. У Львові теж було до 5 балів», – повідомив Вербицький.

З його слів, якщо землетрус буде, то можна сподіватися у Львові схожого ефекту. «Все залежатиме від того, що робитиметься в епіцентрі», – зазначив науковець.

З його слів, теоретично загроза землетрусу завжди є, оскільки територія Львівщини досить сейсмологічно активна. Однак, підстав стверджувати про землетруси у короткостроковій перспективі, за словами Вербицького, немає.

Вербицький розповів, що завданням відділу сейсмічності Карпатського регіону є контролювати території західних областей України. З його слів, у Передкарпатті, на Буковині можливі місцеві землетруси. Вони менші за потужністю, але якщо вони відбудуться у населеному пункті чи під якимось серйозними об’єктами, вони можуть спричинити досить багато біди. Технічного забезпечення служби, за словами сейсмолога, хотілося б кращого.

 ZIK

Останні новини:

Коментарі
avatar
Сташно спати лягати...
avatar