У Винниках смітникові контейнери стоятимуть на кожному приватному подвір'ї
31.03.2011 15:22

Винниківський ЖЕК більше не займатиметься вивозом твердих побутових відходів. З березня цю "почесну" функцію перебирає на себе спеціалізоване підприємство "Спецавтотранс-Львів" ("САТ-Львів"). Як стало відомо "Віснику , ця фірма вже не перший рік досить успішно обслуговує частину районів у Львові й має великий досвід у відповідній сфері роботи.

Керівництво нашого міста вирішило запросити "САТ-Львів" для вивозу твердих побутових відходів у Винниках. Незабаром новесенькі контейнери європейського зразка стоятимуть у кожному подвір'ї та біля бізнес-об'єктів - барів, ресторанів, магазинів тощо.

З березня нові євроконтейнери (близько 100 смітникових баків ємністю 120 літрів) встановили у приватних подвір'ях на вул. Галицькій. Ще 23 контейнери об'ємом 1,1 мЗ стоять біля бізнес-об'єктів. Водночас фірма продовжує укладати відповідні угоди з рештою мешканців цієї вулиці, адже на черзі - інші мікрорайони міста.

"Не всі одразу погоджуються укладати договори, але ми намагаємося переконати кожного винниківчанина і бачимо, що загалом місто готове перейти на нові стандарти вивозу твердих побутових відходів", - розповів "Віснику" спеціаліст "САТ-Львів" Роман Степанов. Перш за все, винниківчан відлякує змінена ціна за послуги нового підприємства. Хоча, відповідно до нових правил благоустрою, тепер люди плататимуть не за кожну особу, яка проживає на подвір'ї, а лише за вивіз того сміття, яке вони продукують. Вивіз одного контейнера (120 л) обходитиметься у 12 грн 07 копійок. Приблизно стільки сміття продукує сім'я з 4-х осіб за тиждень. За старими правилами, місцевий ЖЕК нараховував плату на кожного мешканця окремо, а місто змушене було щороку дотувати цю функцію комунального підприємства.

Кожен євроконтейнер безкоштовно буде встановлено на подвір'ях городян. Платитимуть лише за вивіз відходів за принципом "скільки смітите - стільки платите". "Частоту і графік вивозу сміття фірма обговорить з кожною сім'єю індивідуально - відповідно до її потреб, і це буде передбачено у договорі", - розповів у інтерв'ю "Віснику директор " САТ-Львів Остап Годунько.

Пан Годунько запевняє, що ті винниківчани, які перейшли на обслуговування фірми, залишаються задоволеними. "Людей влаштовує якість послуг, гнучкі правила індивідуального підходу до їх потреб. Винниківчани побачать різницю і самі будуть зацікавлені у співпраці зі спеціалізованою фірмою", - каже Остап Йосипович.

У ЖЕКу повідомили, що мешканці нашого міста змушені переукладати угоди та переходити на обслуговування "САТ-Львів". "Для ЖЕКу вивіз сміття не є спеціалізованою функцією, тому щороку ми зазнаємо збитків. Відходи повинна вивозити спеціалізована фірма, що забезпечить відповідну якість послуг, - констатує начальник ЖЕКу Винник Наталія Герус. - На Галицькій ми припиняємо нарахування за вивіз сміття зі середини березня, бо з 15 березня цю вулицю обслуговує "САТ-Львів".

Керівництво міста закликає винниківчанне зволікати з укладанням угод, адже відтепер, окрім САТ-Львів", вивозити сміття більше нікому. Незабаром у Винниках буде задіяна інспекція, яка проводитиме перевірку мешканців щодо укладання угод. Для тих, хто відмовляється оформляти договори,передбачено штраф у розмірі 850 грн, а наступного місяця - 1700 грн. Відтак, дешевше укласти угоду і переконатися в якості послуг.

Незабаром смітникові євроконтейнери стоятимуть на подвір'ях вулиць Космонавтів, Шептицького, 500-Йіччя Січі, Яворницького. На черзі - вулиці, прилеглі до Галицької, Ціолковського, Жуковського, район Івасюка та низинна частина міста.

Юлія Кухар


Теги: новини, контейнери, сміття, Винники, міська рада
Останні новини:

Коментарі
avatar