Тепло дітям-сиротам винниківського інтернату дарує податкова
01.06.2011 22:57

Щороку 1 червня ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей. Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє.

На жаль не всім поталанило мати щасливе і безтурботне дитинство, є й такі дітки, що не мають можливості відчути тепло і затишок родинного кола, Мова йде про дітей, які з тих чи інших причин проживають в інтернатах.

Близько півроку податкова міліція Львівщини опікується Винниківською загальноосвітньою санаторною школою-інтернатом і протягом такого короткого терміну між податковими міліціонерами та дітлахами склались надзвичайно теплі стосунки. Відтепер діти дивляться на правоохоронців не лише як на страшних дядьків у грізній формі, що стоять на сторожі порядку в державі, але й вміють приносити радість та тепло.

У Винниківській загальноосвітній санаторній школі-інтернаті для дітей з малими і неактивними формами туберкульозу навчається та оздоровлюється 212 учнів, серед яких – діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з неповних, малозабезпечених, багатодітних та асоціальних сімей.

Чесно кажучи, для нас завжди інтернати асоціювалися з похмурими стінами, сумними дитячими оченятами та строгими вихователями. Тому, переступивши поріг Винниківської школи-інтернату, не віриш власним очам: дзвінкий дитячий сміх, радощі і забави. Стіни пообвішувані аплікаціями, малюнками, які зроблені своїми рученятами. Таке враження, що у цих стінах зростають майбутні Пікассо та Мікеланджело. Немало тут спортсменів, які виборювали найвищі нагороди на спортивних змаганнях з вільної боротьби, футболу, легкої атлетики та боксу. А ще можливо саме тут росте майбутній президент України, принаймні Назар, який зараз є президентом цієї школи, щиро вірить у це.

У школі панують гармонійні стосунки, діти по-справжньому люблять своїх вихователів та вчителів, аТепло дітям-сиротам винниківського інтернату дарує податкова понад усе – директора Лілію Євгенівну Свистович. Чого тільки варті ті щирі дитячі обійми, які зустрічають її в коридорі. А минулорічні випускники навіть намалювали на стіні в кабінеті улюбленого директора ведмедики, сердечка, ангелики та квіти, і написали: "Все можливо!". Напевне саме цей напис і є життєвим кредом кожного вихованця цієї школи-інтернату.

Нудьгувати тут не доводиться нікому, адже вміло підібраний педагогічний колектив школи під розумним керівництвом Лілії Євгенівни докладає максимум зусиль, щоб зацікавити своїх вихованців, прищепити їм моральні та духовні цінності, зліпити з кожного людину з великої букви. Так, у школі транслюється власна радіопрограма, яку діти самостійно готують до ефіру, випускається газета, функціонує шоу-балет. Крім цього, функціонує немало різноманітних гуртків: хореографії, хорового співу, сопілкарів, театрального, декоративно-ужиткового мистецтва. Про спокій у школі можна тільки мріяти, адже діти жваво бавляться, співають і, навіть коли сидять за партами на уроці, їхні оченята випромінюють цікавість та доброту. Повірте на слово, в жодній школі не бачиш таких привітних дітей, як тут.

Як зазначила, директор школи-інтернату Лілія Свистович, минулого року почали співпрацю з податковою міліцією і відтоді податкові міліціонери стали для наших вихованців щирими друзями. Саме завдяки їм діти зовсім по-іншому почали сприймати працівників міліції. До близького знайомства з податковими міліціонерами, для дітей людина у формі асоціювалась з негативними явищами в сім’ї: п’янством батьків та бурхливими сварками, які закінчувались приходом міліції. Нині податкові міліціонери зуміли довести дітям, що не лише захищають державні інтереси, але й несуть тепло та радість, що за грізною формою є серце, яке вміє співчувати. До речі, вихованці Винниківської школи-інтернату відвели керівництву податкової міліції Львівщини почесні місця на своєму дереві добра.

Податкова міліція Львівської області протягом піврічної співпраці з школою-інтернатом встигла провести для дітей декілька цікавих акцій і подарувати чимало корисних подарунків – якісного шкіряного взуття, спортивного одягу, спортивного інвентарю, музичного центру з карооке, солодощів, великодніх кошичків тощо. Але найголовнішим для дітей було живе спілкування, уроки рукопашного бою, майстер-клас щодо затримання злочинців та прийомів самооборони. За словами першого заступника голови – начальника управління податкової міліції Львівської області Петра Юрченка, до благодійності не змусять жодні накази та розпорядження, вона має бути у кожного в душі. Щирий погляд, щаслива усмішка та дитяча віра в дива вартує усіх скарбів та є найкращою винагородою за добру справу. "Я щиро радію спілкуванню з цими дітлахами, вони нас дорослих багато чому вчать", – стверджує Петро Петрович.

Крім цього, податківці розробляють спеціальну програму, яка базується на трьох основних принципах: власний приклад, демонстрація процесів, пам'ять. Зокрема ця програма має на меті ознайомити дітей з формами та методами діяльності податкової міліції, закласти в молоді серця дух патріотизму, лицарства та доблесті, виростити громадянина країни, який би у майбутньому міг захищати свою Батьківщину.

Однак, ці діти вміють не лише брати добро, але й вміють дякувати за нього. Зокрема, для своїх піклувальників-податківців, вихованці школи показали цікаве театральне дійство на свято Святого Миколая, підготували творчу програму з колядою, з якою завітали в податкову в період різдвяних свят, а ще не забули привітати податкових міліціонерів з їх професійним святом. "Ви знаєте я була дуже здивована, великою людяністю та добротою керівника податкової міліції Львівщини Петра Петровича, - зазначає Лілія Свистович, він постійно телефонує, цікавиться нашими проблемами та потребами. А яке тепле спілкування у нього з нашими вихованцями!".

Пробувши 2 години серед вихованців цієї школи, ніби повертаєшся в дитинство. І хоч доля до цих дітей не є лагідною, але Бог посилає їм чудових вихователів, які з великою любов’ю та терпеливістю прищеплюють їм те, чого не зуміли прищепити батьки.

Країна Дитинства – наймиліший спогад кожної людини і дуже хочеться, щоб діти-сироти не були виключенням. Давайте зігріємо теплом своїх сердець, нашою увагою та ласкою тих юних співгромадян, життя яких не схоже на добру казку, допоможемо їм відчути радість спілкування. Адже саме від нас, дорослих, залежить те, як складеться доля кожної маленької людини, а відтак і нового покоління українців.


Теги: подарунки, податківці, інтернат, Винники, новини
Останні новини:

Коментарі
avatar