Подякували рідній матері, Матері Божій та Україні
14.06.2011 15:55

У другу неділю травня Винниківська міська рада, Львівська школа мистецтв №9, товариство "Просвіта" організували у КЦ "Дозвілля" величне Свято матері.

Його витоки мають релігійний характер, оскільки за церковним календарем травень посвячується Матері Божій. У культурно-мистецьке життя святкування Дня матері ввійшло як подяка Божій матері, матері-Україні та рідній мамі. Протягом п'яти десятиріч це свято було замінене Міжнародним днем жінки, яке не мало духовної основи. Про це під час благословення Свята нагадав громаді Винник парох УАПЦ, отець В. Петрик.

Заступник міського голови Винник Юрій Батюк подякував від імені влади винниківським матерям-героїням за їхню самовідданість, зразкове виховання дітей, зазначивши, що вони виростили і виховали достойних громадян, створивши умови для розвитку їхніх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

Щирі слова подяки, квіти, й традиційно - матеріальну винагороду від ВМР отримали матері-героїні Зиновія Сподар, Ольга Букартик, Марія Карачевська, Марія Федишин та Даниїла Ґедз.

Під час концерту свої таланти подарували матерям хор "Воскресіння", Б.Стоцький, У.Подольчак, С.Брилінська, О.Буштин, Б.Горан, О.Кругляк, Наталя і Володимир Гнип, М.Любінська, М.Яцейко, І.Прокудін, В.Варлам, а також тріо сопілкарів (А.Лоїк, А.Пенюк, О.Адам-чук), вокальні ансамблі школи мистецтв, скрипалів і ансамбль "Винниківчани". Зворушили присутніх слова-вітання учасника хору "Воскресіння" Б.Шустера та пісні у його виконанні Два кольори", "Вклоніться матерям  (акапельно).

Власну програму презентували і в Народному домі Винник. Про історію виникнення Свята матері розповіла голова Винниківського осередку Союзу українок Стефанія Гілета. Саме завдяки Союзові українок українські дітлахи вперше привітали матусь у 1929 році. З того часу і до 1939 року зберігалася традиція прикрашати одяг букетиками квітів: рожевих (в кого мама жива) і білих (в кого померла).

Доповідь, присвячену Дню матері, виголосила представниця "Просвіти" Є.Бульба. Розпочав концертну програму ансамбль "Винниківчани", а веселі гуморески розповів Б.Догляд. Особливо тішилися мами, коли їх вітали наймолодші учасники свята - В.Сорока, X.Леськів, М.Корло, У.Подольчак, У.Биць, Д.Задорожня, Н.Леськів, І.Мельник, а також танцювальні колективи - ансамблі "Сунички" та "Модерн".

Під час концерту звучали тільки пісні, які присвячені найдорожчій людині - мамі: "Мамина вишня", "Мамина сорочка", "Росте черешня в мами на городі", "Лагідна пісня", "Мамині долоні", "Про маму" та ін. Родзинкою Дня матері став виступ директора Народного дому Винник Наталії Вінярської з піснею "Мамо".

У Будинку дитячої та юнацької творчості Винник протягом кількох днів відбулося багато свят, присвячених матерям. Не залишили без уваги цей день і в школах та дитячому садку міста. Учні 8-А класу СЗШ № 29 запросили на свято своїх мам. Класний керівник Оксана Марциновська вдало підібрала сценарій літературно-музичної композиції.

Школярі співали під акомпанемент вчителя музики О.Домазара, розповідали вірші, сказали багато добрих і ніжних слів, присвячених найріднішій людині.

Несподіванкою для батьків став відеоряд, створений ученицею цього класу Я.Семчишин. Під відповідну музику з великого екрану кожна мама побачила себе і свою дитину такими, якими вони були багато років тому. Цікаво було вгадувати у різного віку малюках теперішніх восьмикласників.

Свято вдалося ліричним і сентиментальним. На останок школярі вручили кожній матері та шкільній мамі букети квітів як дяку за любов, увагу і терпіння.

Розчулили до сліз мам і бабусь дітлахи з дитячого садочка № 156. Найменші винниківчани разом з вихователями Л.Запшалою, Г.Буряк та музичним керівником О.Коваль подарували берегиням сімейного тепла радісні усмішки завдяки віршикам про маму, пісенькам, танцям та іграм. А квіти, вручені малюками, видалися найгарнішими у світі.

Лариса Кубська


Теги: свято, концерт, День матері, Винники, новини
Останні новини:

Коментарі
avatar