У Винниках невдовзі відкриють Дитячий центр
29.06.2011 13:30

3 червня 2007 року відбулося засідання комітету з питань створення моделі розвитку місцевих громад «Місто дружнє до дитини» за участю заступника голови Львівської облдержадміністрації Тараса Батенка.

Винниківчани взяли участь у засіданні комітету, де також були присутні начальник служби у справах неповнолітніх Володимир Лис, представник ЮНІСЕФ в Україні Наталія Астанова та представники міст Червонограда, Дрогобича і Жовкви.

Метою та основними завданнями програми створення моделі розвитку місцевих громад «Місто дружнє до дитини» є: сприяння активній участі дітей; орієнтована на інтереси дітей правова база; загальноміська стратегія захисту прав дітей; бюджет для дітей; регулярний звіт про становище дітей у містах; інформування про права дітей; незалежний захист прав дітей.

Координацію дій усіх органів, що працюють над впровадженням і виконанням цієї програми здійснює служба у справах неповнолітніх Львівської облдержадміністрації та Центр єднання європейської молоді «За спільне майбутнє», повідомляє «Гал-info» посилаючись на прес-службу ЛОДА.

Заходи програми фінансуються з місцевих бюджетів, позабюджетних коштів та надходжень від господарської діяльності зацікавлених структур.

У ході засідання комітету представники міст Червонограда, Дрогобича, Винники, Жовква про реалізацію програми „Місто дружнє до дитини” на місцях.

Зокрема, у всіх містах, які долучилися до цієї програми, а саме Виниках, Червонограді, Дрогобичі, та Жовкві створено Координаційну раду з питань впровадження моделі розвитку місцевих громад „Місто дружнє до дитини” та Дитячу раду при міському голові. Проводяться семінари, тренінги, „круглі столи”.

 У Винниках невдовзі має бути відкритий Дитячий центр. Місто Жовква бере участь у програмі лише 2 місяці. Незважаючи на те, що це місто районного значення і бюджет в нього набагато менший, все-таки вже досягнуто певних успіхів у реалізації програми «Місто дружнє до дитини».

Виконується робота щодо відновлення дитячих майданчиків. У місті Дрогобичі функціонує Школа лідера, яка готує молодь для щорічного стажування в органах місцевого самоврядування. У квітні в Дрогобичі відбулися вибори дитячого міського голови, який зараз є радником міського голови з питань молодіжної політики на громадських засадах, а також створено учнівський парламент.

«Пілотний проект відбувається успішно», – констатував Тарас Батенко, підбиваючи підсумки засідання. «На наступний рік плануємо охопити всі міста обласного значення», – додав він.

 


Теги: Винники, у винниках, діти
Останні новини:

Коментарі
avatar