"Святослав" готує оновлений репертуар
12.07.2011 01:15

Народно-сценічне життя у Винниках представлене великою кількістю творчих колективів, ансамблів та імен. Приємно, що художня активність винниківської молоді не згасає, а навпаки - зростає.

Нещодавно наше місто вітало створення нового ансамблю народно-сценічного танцю "Святослав" при КЦ "Дозвілля" (Почесний президент і меценат Григорій Козловський, керівник Тетяна Патер, концертмейстер Ярослав Патер, хореограф Галина Красько).

Хоча колектив ще зовсім молодий, але вже дебютував з творчим доробком у рамках "Звітного концерту-2011" Культурного центру Винник «Дозвілля». В останньому своєму номері часопис "Винниківський Вісник" опублікував інтерв'ю з керівником ансамблю "Святослав" Тетяною Патер.

"Отож, Тетяно Миколаївно, вітаю з дебютом ансамблю, керівником якого ви є. Ваші вихованці вже не перший день на сцені, однак як би ви оцінили їх перший виступ у новому дав особливо колоритно, художньому складі?, - розпочала розмову головний редактор часопису Юлія Кухар.

- Дійсно, з більшістю вихованців ми вже займалися танцями, але у новоствореному ансамблі вони виступили вперше. Увесь керівний склад дуже переймався за дебютний виступ наших дітей. Адже "Святослав" - це власний репертуар, костюми, власний характер народно-сценічного танцю. Ансамбль був створений не так давно, тому відповідно і репертуар ще не такий багатий. Доводилося запрошувати гостей, аби доповнити виступ. До того ж більшість дітей роз'їхалася на літні канікули. Незважаючи на це, ми вже мали з чим вийти до винниківчан.

- Танцювальний номер "Гуцульські забави" вигпядав особливо колоритно, привертають увагу національні костюми, яких ми ще не бачили на винниківській сцені.

- Можна сказати, що гуцульськими костюмами ми забезпечені повністю. Залежно від майбутнього репертуару, можливо, ми будемо замовляти ще якісь додаткові деталі. Загалом керівництво ансамблю проводить таку політику, щоби діти були одягнені тільки в якісні костюми, котрі служитимуть довго і виглядатимуть добре на сцені. На цьому особливо наполягає Почесний президент  "Святослава" Григорій Козловський, який, до слова, повністю забезпечує ансамбль сценічними костюмами. Наш гуцульський одяг пошитий професійно і з якісних тканин. Дітей також забезпечено повним комплектом шкіряних чобіт. У композиції "Гуцульські забави" задіяні вихованці середньої та старшої груп "Святослава".

- На концерті виступали і наймолодші вихованці.

- Так, у репертуарі молодшої групи вже є кілька номерів, зокрема, дітлахи продемонстрували "Танець жабенят" та "Веселі курчата".
Жабенятам" ми плануємо пошити костюми, адже придбати гардероб одразу для всього репертуару дуже важко. Для цього необхідний час.

Після завершення літніх канікул ми краще зорієнтуємося щодо кількості дітей у колективі, бо очікуємо, що в ансамблі з'являться нові вихованці. Окрім того, сьогодні ми розробляємо нові номери, для яких також замовили відповідні костюми. Зокрема, вже напівготові костюми вареників, має з'явитися вбрання для овечок.

- Яким репертуаром потішить "Святослав" гляда чів у наступному сезоні?

- Працюємо над завершенням вітального танцю, який стане своєрідною візитівкою ансамблю. Номер буде побудований на композиціях, які представляють наш регіон. З'являться також "Гуцулка", "Верховина", "Гопак", "Коломийки", "Гномики".

- Більшість ваших композицій - масові номери. Можливо, нові хореографи внесуть певну новизну у колектив, адже на концерті вони продемонстрували дуже гарні і чуттєві номери, які виконали в дуетах?

- Так, у наступному сезоні ви побачите танцювальні дуетні композиції або композиції із залученням невеликої кількості учасників. Проте індивідуальних номерів не практикуємо.

- Знаю, що ви запросили у колектив професійних хореографів...

- Наш головний хореограф -це Галина Красько, інші - Степан Бень і Ярослав Бас - лише допомагають. До речі, Степан і Ярослав є світовими переможцями у виступах з народного танцю 2010 року. Степан проводить заняття переважно з хлопцями.

- Додаткова ставка хореографа з'явилася у "Святославі" за ініціативи Почесного президента ансамблю пана Козловського. Поява нової людини у колективі повинна "освіжити" репертуар, внести новизну в постановки ансамблю.

Зрештою, незабаром наші читачі, усі мешканці Винник та гості нашого міста матимуть нагоду побачити новий, збагачений репертуар. Бажаємо вам успіху!


Теги: Винники, АНСАМБЛЬ, діти, святослав
Останні новини:

Коментарі
avatar