У Винниках вкладники 5 років чекають на квартиру від ТОВ "Обрій"
12.09.2011 12:56

Будинок на вул. Огієнка, 5-7, що у Винниках мав бути побудований ще у третьому кварталі 2008 року. Однак інвестори, які вклали свої гроші й довірили будівництво ТОВ «Обрій» уже мають мало надії, що директор фірми-забудовника Сивик Степан Миколайович виконає свої зобов’язання.

Згідно з проектом, на вул. Огієнка у Винниках мав постати 4-поверховий будинок на чотири під’їзди з 32-ма квартирами. На сьогоднішній день готовність об’єкта складає 58%. Проте йдеться лише про перші два під’їзди. Ця частина будинку розташована на ділянці, що належить ТОВ «Обрій». На решту землі забудовник не має права власності, повідомляє Гал-інфо, посилаючись на прес-службу Асоціації допомоги постраждалим інвесторам.

Утім, якщо говорити про більш ніж наполовину добудовані перші два під’їзди, то вкладені гроші щонайменше семи інвесторів дають змогу припустити, що при вдалому менеджменті можна було закінчити проект хоча б на цю половину. Особливо зважаючи, що вартість об’єкта ТОВ «Обрій» могла коригувати, зокрема, за умови зростання цін на ресурси.

За інформацією прес-служби, не все в порядку з дозвільними документами на виконання будівельних робіт. ТОВ «Обрій» отримало дозвіл від Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, не маючи дозволу на узаконення та завершення самовільно розпочатого будівництва, який мав надати виконавчий комітет Винниківської міської ради. Без цього документа ні «Обрій» не мав права клопотати про дозвіл Інспекції, ні Інспекція не мала права його давати.

Нині ОНБ (об’єкт незавершеного будівництва) в м. Винниках перебуває, крім банківської застави (приблизно 96 тис. доларів США), в податковій (приблизно – 30 000 грн.). Банк і податкова на офіційні запити про надання публічної інформації щодо суми боргу – відповіли відмовою. Залишилось ще багато не з’ясованих питань. Наприклад, якщо інвестори отримають право на ОНБ, що робити з земельною ділянкою, на якій розташований цей об’єкт?

За словами одного з інвесторів довгобуду у Винниках – пані Лесі Матрохіної, пайовики цього будівництва стали заручниками авантюризму забудовника, який, зібравши гроші, замість того, щоб вкласти їх у будівництво, викупив за кошти інвесторів орендоване ним офісне приміщення, а потім під його заставу взяв у банку кредит на подальше будівництво. Але директор ТОВ «Обрій» не спромігся виконати свої зобов’язання ні перед інвесторами, ні перед кредиторами. В результаті забудовник опинився на межі банкрутства.

Нині пан Сивик на запитання постраждалих інвесторів відповідає обіцянками усе виправити за допомогою закордонних інвесторів. Драматизму ситуації додає й те, що самі інвестори залізли в борги, щоб у майбутньому отримати нове житло. Так, Леся Матрохіна розповідає: «Восени 2006 р. ми з сином взяли в банку іпотечний кредит на 20 років і уклали договір з ТОВ «Обрій» про отримання 3-кімнатної квартири. Усі кредитні кошти, згідно з умовами договору, були перераховані на рахунок забудовника. Однак ми дотепер сплачуємо банку кредит та відсотки за ним, й виплачувати доведеться 15 років. Ще однієї іпотеки ми не потягнемо. Виходить, наша сім’я 20 років розплачуватиметься не за житло, а за безгосподарність забудовника та незаконно витрачені ним кошти».

Інвестори шукають самотужки шляхи вирішення проблеми. Наприклад, підприємство «ЗахідСоцБуд», яке теж вклало кошти у це будівництво, розробляє схему зміни забудовника, щоб перебрати його функції на себе. Для захисту своїх прав та інтересів постраждалі інвестори об’єдналися в громадську організацію «Група інвесторів «Сусіди» та звернулись до ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» за правовою підтримкою.

Юрист львівського відділення Асоціації Богдан Породько щодо ситуації на будівельному об’єкті у Винниках зазначає: «Слід вирішити, перш за все, питання, пов’язані з усуненням такої перешкоди, як права третіх осіб на ОНБ та земельну ділянку, а потім уже приймати рішення про вибір правового механізму добудови ОНБ». Він також розповів, що, враховуючи усталену в Україні практику, інвестори можуть створити ЖБК (житлово-будівельний кооператив), придбати ОНБ, розрахувавшись з ТОВ «Обрій» правами вимоги інвесторів (членів кооперативу).

Земельну ділянку можна або викупити шляхом уступки прав вимог (за згодою пана Сивика), або укласти договір суперфіцію – право будувати на чужій землі (за згодою банку, у заставі якого перебуває ця земля), або прийняти ТОВ «Обрій» у члени кооперативу з пайовим внеском – земельною ділянкою.

Перелічені варіанти мають і переваги, й недоліки. Працівники Асоціації готові сприяти у вирішенні проблеми добудови ОНБ, але остаточний вибір правового механізму – за інвесторами.


Теги: будівництво, Винники, житло
Останні новини:

Коментарі
avatar