Україна відкриває для широкого загалу інформацію про всі земельні ділянки (фото нових меж Винник)
02.01.2013 10:35
Межі Винник згідно нового закону "Про Державний земельний кадастр"
Скріншот з сайту dazru.gov.ua

З 1 січня 2013 року набувають чинності закони України "Про Державний земельний кадастр” та "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.

Про це повідомляє офіційний сайт Державного агенства земельниих ресурсів України.

У зв’язку з набуттям чинності даного закону, повноваження територіальних органів Держземагентства у частині державної реєстрації державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди (суборенди) земельних ділянок, земельного сервітуту, користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій) припиняються.

Повноваження територіальних органів Держземагентства в питаннях оформлення земельних ділянок та інших об’єктів Державного земельного кадастру передбачені Порядком ведення Державного земельного кадастру, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року № 1051.

Згідно з цим Порядком територіальними органами земельних ресурсів здійснюватимуться:

- державна реєстрація земельних ділянок;

- надання витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

- надання відомостей про об’єкти Державного земельного кадастру (землі в межах державного кордону України, землі в межах території адміністративно-територіальних одиниць, обмеження у використанні земель).

У 2013 році прийом громадян та юридичних осіб територіальними органами Держземагентства буде здійснюватись з 2 січня у звичному режимі згідно з розпорядком дня.

Як повідомляє Урядовий портал, відтепер публічна кадастрова карта доступна кожному. Інформація про земельні ділянки в межах України в он-лайн режимі на офіційному веб-сайті Держземагентства.

Через велику зацікавленість громадян земельними наділами офіційний сайт земельного відомства не витримує навантажень трафіку. Прес-служба Держземагентства України просить бажаючих ознайомитись з роботою публічної кадастрової карти заходити безпосередньо за електронною адресою: (http://map.dazru.gov.ua/kadastrova-karta).

В електронних нашаруваннях публічної кадастрової карти міститься величезний об’єм інформації: цифрова карта України (орто-фото план), кордон України, межі областей, межі районів, межі населених пунктів, індексно-кадастрові карти, земельні ділянки та їх межі, кадастровий номер ділянки, форма власності, цільове призначення, площа, а також карта ґрунтів України. Надалі будуть додаватися й інші відомості, і Україна піде по шляху світової практики, коли на базі земельного кадастру будується національна система гео-просторових даних. Тобто, на кадастр накладатиметься інформація про надра, комунікації і мережі, будови, водні і лісові ресурси і тощо.

– Україна відкриває для широкого загалу інформацію про всі земельні ділянки – це величезний крок на зустріч цивілізованому суспільству. Досі у нас єдиного кадастру не було, а інформація про землі приховувалася, що породжувало масу зловживань, земельних махінацій і корупцію. Відтепер кадастр публічний – це гарантія і захист прав власності громадян на землю, – зазначив Голова Держземагентства України Сергій Тимченко.


Теги: земельні ресурси, Кадастр, уряд, кабінет міністрів
Останні новини:

Коментарі
avatar
Згідно цієї карти підберезецькі землі біля кільцевої тепер вже належать Винникам? В мене там ділянка, яка була виділена Винниківською МР ще 1991 році, але потім заборонили будівництво, бо земля належала Підберізцям. Підкажіть як зараз діяти? Звертатись в земельні ресурси, міську раду? З чого починати, щоб дооформити власність на земельну ділянку?
avatar