Винниківські школярі зустрілися з Надією Мориквас
22.04.2013 18:13

У дитячій бібліотеці відбулася зустріч із журналістом, поетесою, письменницею, літературознавцем, головним редактором інтернет-журналу «Річ», а віднедавна – мешканкою Винник Надією Мориквас.

Учні 9-В і 6-В класів СЗШ № 29, вчителі української мови і літератури Наталя Чорна, Наталя Строганова, вчитель історії Галина Хробак дізналися подробиці біографії пані Надії, почули цікаві історії з життя, послухали її улюблені вірші. Особливо зацікавила школярів одна з її останніх книжок – «Меланхолія Степана Чарнецького», за яку Н. Мориквас отримала літературну премію ім. Б. Лепкого.

«Моя літературна діяльність розпочалася з журналістики, – розповіла письменниця. – Батьки хотіли, щоб я стала монахинею, але священик їх переконав, дізнавшись про моє бажання працювати журналістом. І хоча на факультет журналістики я вступала чотири рази, але не шкодую, що обрала саме цю професію».

Її книжки не належать до комерційної літератури, але жінка цим не журиться, бо їй вдається відшукати те, що було досі невідоме. Насичена цікавими фактами є книга про С. Чарнецького – одного із поетів-молодомузівців. Надія Мориквас взялася за неї, аби відновити справедливість – розповісти про Чарнецького, якого вважали сином селянина, а не сином греко-католицького священика, на основі архівних матеріалів, спогадів його доньки.

«Такі зустрічі потрібні для молоді, – каже вчитель української мови і літератури СЗШ № 29 Наталя Чорна. – Ми живемо не у той час, коли модними були літературні вечори, на яких поети читали свої вірші. Тому нашим учням корисно знати, що таке живе спілкування».

Лариса Кубська

Джерело: http://vynnyky.in.ua/
Фото: http://www.ri4.lviv.ua/

Теги: школярі, Надія Мориквас, учні, поезія, бібліотека
Останні новини:

Коментарі
avatar