У Винниках в Історико-краєзнавчому музеї відкрили VI міжнародну наукову конференцію
05.11.2015 17:07

Сьогодні, 5 листопада, в Історико-краєзнавчому музеї м. Винники відбулося відкриття VI міжнародної наукової конференції «Датування – хронологія – періодизація. Різні аспекти часу в археології», а також презентація двох виставок, погашення марки, яку виготовили до 110-річчя кафедри археології Львівського національного університету ім. І. Франка. 

Поважне наукове зібрання – науковців із України, Польщі та Молдови – привітав міський голова Винник Володимир Квурт. Акцентуючи увагу присутніх на важливості такого заходу не тільки нашого міста, а й міжнародної спільноти, побажав учасникам конференції плідної праці, нових відкриттів, цікавих досліджень, які допомагають нам більше дізнатися про минуле.

Тема конференції є не тільки однією із найбільш актуальних серед фундаментальних досліджень у галузі археології та давньої історії, але й відповідає запитам сучасного суспільства, яке переживає зараз час глобальних змін. Про це та про співпрацю з Винниківським краєзнавчим музеєм розповів співорганізатор конференції доктор габілітований, професор, проректор Жешівського університету Сильвестр Чопек.

На відкритті міжнародної конференції виступили представник ЛОДА Володимир Лис, професор, декан історичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка Роман Шуст.

Про історію започаткування та щорічні наукові здобутки конференції, її значення для археології, співпраці між Україною та Польщею розповів директор Історико-краєзнавчого музею м. Винники Ігор Тимець.

У межах конференції відкрили дві виставки, про які проінформувала вчений секретар музею Наталія Білас. Перша з них – «Між Новою і Старою Європою: пограниччя культури лійчастого посуду та Трипілля в другій половині IV тис. до н. е.» – представляє результати роботи Українсько-польської трипільської експедиція Інституту археології НАН України та Інституту археології Жешівського університету. Матеріал, які експонуватимуться, постійно зберігаються в Державному історико-культурному заповіднику «Трипільська культура».

Друга виставка – «Археологія у Львові в розрізі часу: до 110-річчя кафедри археології Львівського університету» – презентує історію однієї з найстаріших кафедр археології в Україні та Польщі та найновіші результати археологічних експедицій Львівського університету (зокрема, Пліснеської та Буської). Матеріали для виставки надані Археологічним музеєм ЛНУ ім. І. Франка та працівниками кафедри археології та спеціальних галузей історичної наук, з якими Історико-краєзнавчий музей м. Винники поєднує багаторічна співпраця, зокрема і в проведенні спільних археологічних експедицій і практики студентів. Виставки діятимуть до кінця 2015 р.

Міжнародна конференція, участь у якій беруть півсотні науковців з України, Молдови та Польщі, продовжить роботу до 7 листопада. 

Лариса КУБСЬКА, vynnyky-rada.gov.ua


Теги: ігор тимець, Роман Шуст, Володимир Квурт, Сильвестр Чопек, Володимир Лис, археологія, музей, конференція
Останні новини:

Коментарі
avatar