Львів'яни вшанують пам'ять героїв Небесної сотні концертом-реквіємом та мовчазною ходою
18.02.2016 12:11

У четвер, 18 лютого, о 19 годині у Львівській обласній філармонії відбудеться  концерт-реквієм «In Memoriam» пам’яті героїв «Небесної Сотні». Про це повідомляє Львівський портал, посилаючись на інформацію організаторів заходу.

У супроводі Симфонічного оркестру Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка під батутою заслуженого артиста України Яреми Колесси виступить лауреат міжнародних конкурсів, лауреат премії В’ячеслава Чорновіла, перший концертмейстер Австрійсько-українського оркестру  K&KSymphoniker, скрипаль Ігор Муравйов.

За словами Ігоря Муравйова, вибір програми для вечора-пам’яті Небесної не випадковий. Програма концерту-реквієму складена із творів, які якнайбільше передають відчуття глибокого жалю. Це музика, яка допомагає душі пережити біль, завданий трагедією.

Вечір розпочнеться Концертом для скрипки з оркестром Ре мажор Людвіга ван Бетховена – розповіддю про життя як найвищу цінність.

Як зазначає Ігор Муравйов: «Коли у Людвіга ван Бетховена сталася велика трагедія і композитор оглух, то мав намір закінчити життя самогубством, та Бог врятував його від цього жахливого кроку. Композитор зрозумів, що життя – це найбільший дар, і написав концерт-посвяту Богові. Так само як і наші герої віддали своє життя за те, щоб ми могли жити краще».

Завершиться вечір-реквієм Концертом для скрипки з оркестром № 1 ля мінор Дмитра Шостаковича.  Концерт Дмитра Шостаковича свого часу був заборонений, адже своєю музикою критикував радянську владу. У першій частині твору чути тужливі настрої – переживання, страх та  стогін, який композитор десь відчував всередині себе. Друга частина  концерту – це чорний гумор, сарказм на радянську владу. Третя частина написана як жаль щодо єврейського голокосту.

У суботу, 20 лютого, у Львові відбудеться мовчазна хода пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Захід розпочнеться о 17.00 на площі перед пам’ятником жертвам комуністичних злочинів (вулиця Степана Бандери, 1).

Із запаленими свічками та портретами загиблих майданівців, учасники ходи пройдуть вулицями міста до скульптури Матері Божої, де відбудеться спільна молитва за всіх Героїв України.

Також в суботу з 13.00 до 21.00 біля пам’ятника Тарасу Шевченку  триватиме художня виставка присвячена вшануванню пам’яті героїчних подвигів Небесної Сотні.


Теги: львів'яни, мовчазна хода, небесна сотня, Реквієм, герої
Останні новини:

Коментарі
avatar