Білити дерева вапном погано для зелених насаджень
19.04.2016 14:54

Останніми днями у Львові можна помітити свіжо побілені дерева та бордюри – у такий спосіб мешканці міста готуються до Великодня. Проте у цьому немає необхідності і подібні дії навіть забороняються Правилами утримання зелених насаджень. Детальніше про те, чому не варто білити фруктові дерева навесні, розповів Tvoemisto.tv начальник управління екології та благоустрою Львівської міськради Андрій Галушка.

«Ми намагаємося довести до відома людей те, що білити дерева вапном погано для зелених насаджень, бо цей процес ніякої користі для них не несе.  Це навіть прописано у Правилах утримання зелених насаджень у населених пунктах України. Зокрема, пунктом 9.1.17 забороняється білити вапном декоративні дерева і малі архітектурні форми. Ми всіляко закликаємо людей дотримуватися цих правил»,  – розповів Андрій Галушка.

Начальник управління екології та благоустрою каже, що традиція підбілювати дерева вапном прийшла до нас із радянських часів, коли цей процес ніби захищав фруктові дерева від зайців: «Сьогодні у нас є відповідні внутрішні розпорядження, щоб житлові відділи, комунальні підприємства тощо не білили дерева, а зберігали їх такими, як є».

«Зараз у Львові лише окремі люди ще білять дерева. Напевно, думають, що роблять щось добре. Це прекрасно, що вони долучаються до благоустрою міста, але не у цьому випадку. Слід зазначити, що нині у Львові побілка дерев – це поодинокі випадки. Думаю, з часом ми зможемо до всіх донести, що у цьому процесі немає необхідності і цю звичку вдасться зупини», – каже Андрій Галушка.

«Ми намагаємося інформувати мешканців через представників виконавчої влади та комунальних підприємств. Зараз також намагаємося відмовитися і від побілки бордюрів і привести зовнішній вигляд  міста до єдиного стандарту», – додає  Начальник управління екології та благоустрою.

Фото: http://plus.lviv.ua/

Теги: Великдень, насадження, екологія, вапно, побілка, фруктові дерева
Останні новини:

Коментарі
avatar