25 років тому з’явилося відео про Винники (ВІДЕО)
07.07.2016 16:15

Саме у свято Івана, 7 липня 1991 року, відбулася одна з перших відеозйомок Винник. Автори відео – Богдан Йона і Орест Михайлішин. Через багато років його оцифрували й розмістили на відеохостингу YouTube – в 2010 році.

Розпочали зйомку від вказівника «Винники» при в’їзді в місто, зняли вигляд його низинної частини від колишньої очної лікарні. Далі – за вікном машини були вулиця Галицька, Кільцева дорога, вулиці Шевченка, Ломоносова, Франка, Стрілецька. Автори записали для історії тодішній вигляд Винник, а також зуміло «упіймати» й атмосферу свята – як винниківчани родинами йдуть до церкви Воскресіння…

Винники змінилися за чверть століття. Хоча не можна сказати, що до невпізнаваності. Деяких будівель нема, з’явилося багато нового… Але настроєвий дух міста залишився незмінним.

«На початку 90-х відеокамери були рідкістю, – згадує Богдан Йона. – Тому дуже хотілося зафільмувати Винники й подивитися, яким вийде відео. Записали його на касеті – на той час були тільки такі технічні можливості. Плівка пролежала багато років до того часу, коли її оцифрували. Вона була стара, тому й якість не найкраща. Зараз відео цінне для історії Винник. Люди, які народжені пізніше, не з чиїхось слів, а на власні очі мають можливість побачити, який вигляд мало наше місто 25 років тому».

Лариса КУБСЬКА


Теги: Винники, Історія, відео, відеозйомка
Останні новини:

Коментарі
avatar
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ 1991 РОЦІ ВИННИКИ БУЛИ ЧИСТІШЕ ТА ДОРОГИ КРАШІ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar