Про винниківську залізницю знімають документальний фільм (ВІДЕО)
25.07.2016 15:54

Про історію залізниці Львів-Підгайці у Винниках

Історія залізничного напрямку «Львів – Підгайці» стала предметом дослідження військового викладача одного з київських ВНЗ Максима Пастернака й оператора Василя Возняка. Автори документального фільму побували у Винниках, щоб зібрати інформацію про ту частину залізниці, яка була прокладена у нашому місті.

У Максима Пастернака зацікавлення історією Винниківської залізниці з’явилося у студентські роки. Він навчався у Львові, а родом із Тернополя. Тому постійно їздив додому зі Львова через Винники, бачив зруйнований міст над дорогою, що недалеко від зупинки «Винниківське озеро».

Тепер Максим назбирав чимало інформації про колію, що вела зі Львова до Підгайців. Команда вже відзняла сюжети про частину залізниці від Личакова, трішки про винниківську ділянку, Підберізці.

«Ми з колегою любимо подорожувати, – каже Максим Пастернак. – Щоб подорож була не просто мандрівкою, а ще й пізнавальною для інших, ми вирішили розповісти людям про залізничну колію «Львів – Підгайці», яку проклали на початку XX століття.  Основне наше завдання – зафільмувати те, що ще залишилося від цього залізничного шляху.

Щоб зібрати якнайбільше інформації, ми спілкуємося з краєзнавцями та людьми, які ще пам’ятають   вигляд залізниці,  знімаємо її залишки – інженерні споруди, мости, залізничні врізки, насипи... У Винниках нам показали, де колись був залізничний вокзал, який знищили за німців. У часи СРСР на місці, де проходила залізнична гілка, збудували котельню. У Винниках є багато цікавої інформації, яка вартує того, щоб бути у фільмі».

За словами Максима, документальний фільм буде містити не тільки відзняті дані про сьогоднішній стан зруйнованого залізничного шляху. Автори планують задіяти у проекті й старі кінохроніки, на яких є відомості про залізницю «Львів – Підгайці».

«Ми оптимісти. Тому віримо, що, можливо, залізничну колію колись відновлять. Нехай не повністю, наприклад, до Винник  або хоча б до Личакова – як екскурсійний маршрут», – розповідають автори.

Винниківчанин, краєзнавець, доцент кафедри географії України Національного університету ім. І. Франка  Андрій Байцар збагатив документальний фільм інформацією про історію залізниці "Персенківка – Винники – Перемишляни – Бережани – Підгайці", розповівши про  тривалість будівельних робіт (1905 – 1908 рр.), детальний маршрут з Підзамче до Винник, графік руху поїздів, знищення вокзалу у Винниках під час ІІ світової війни. У 1970-х роках влітку зі станції Личаків до Винниківського (тоді – Комсомольського) озера ходили потяги, однак маршрут швидко закрили…

Сайт «Винники Plus» долучився до проекту Максима Пастернака та Василя Возняка. Ми вже знайшли кількох людей, які бачили, як виглядала колія та залізнична станція у Винниках. Вони згодилися поділитися спогадами з авторами документального фільму.

Редакція буде рада співпраці з мешканцями, які, можливо, мають старі світлини чи цікаву інформацію. Матеріали можна надсилати на е-mail: vinnikiplus@gmail.com, або скористатися зворотнім зв'язком сайту «Винники Plus».

Лариса КУБСЬКА


Теги: залізниця, Історія, Максим Пастернак, ЛЬВІВ, Андрій Байцар, Підгайці
Останні новини:

Коментарі
avatar