У Лисиничах ліквідовують аварію на каналізаційному трубопроводі (ВІДЕО)
25.08.2016 18:38

У Лисиничах уже майже місяць протікає каналізація, а стоки йдуть у річку Полтву, що спричиняє сморід. Як повідомляє zaxid.net, у «Львівводоканалі» пояснили, що причиною руйнування каналізаційного трубопроводу стало виконання земляних робіт на території, якою пролягає трубопровід.

На замовлення Лисиничівської сільської ради у липні було розпочато роботи із засипання ґрунтом та будівельним сміттям території поблизу існуючого кладовища, де і пролягає трубопровід. Насип, висотою понад 8 м, фактично і спричинив руйнування каналізаційного колектора, передає прес-служба Львівської міськради.

Окрім того, цей насип перешкоджає доїзду спецтехніки та виконанню ремонтних робіт на колекторі. Попри звернення «Львівводоканалу» ще 5 серпня до голови Лисиничівської сільської ради з вимогою усунути порушення режиму використання охоронних зон інженерних мереж та привести відповідну земельну ділянку до попереднього стану, досі порушень не усунуто. Зважаючи на це, «Львівводоканал» не має технічної можливості ліквідувати аварійну ситуацію у Лисиничах власними силами та потребує залучення спецтехніки, яку орендуватиме у сторонньої організації.

На продовження терміну ліквідації аварії також вплинула необхідність влаштування доїзду спецтехніки, вирішення питання складування ґрунту, питання укріплення траншей для виконання земляних робіт на значній глибині.

Аварійно-відновлювальні роботи на колекторі у Лисиничах розпочали сьогодні, 25 серпня. За словами керівника комунального підприємства Валентина Вольського, зараз на цій ділянці фахівці шукають місце витоку на напірній каналізації, яка йде з Винників на очисні споруди Львова, опісля – ліквідовуватимуть його.

«Цей трубопровід торік був переданий нам на баланс. Він експлуатується ще з 80-х років, тобто має доволі великий термін роботи. Ця ділянка невідомо скільки часу насипалася ґрунтом, тобто це здійснювалось безпосередньо на трубопровід, що заборонено всіма можливими нормами та законами. До того ж, ця труба безцементна, на неї взагалі не можна здійснювати жодного навантаження. А тут – майже 8 м землі, будівельного сміття, відходів. Ми змушені ліквідувати це все, тому що повинні забезпечити нормальне функціонування трубопроводу», – зазначив Валентин Вольський.

«Задля остаточного вирішення проблеми протікання каналізаційного трубопроводу необхідно винести каналізаційні мережі за межі земельної ділянки, передбаченої для розширення кладовища. Розробка проектно-кошторисної документації, закупівля трубопроводів та виконання робіт потребує залучення значних коштів та пошуку джерел фінансування», – додали у ЛМКП «Львівводоканал».

Незабаром трубопровід мають намір замінити на новий, і вже навіть продивились шлях, яким він має пройти. «Цьогоріч ми вже проговорили повну заміну. Торік ми змінили тут майже 1,5 км, на що було виділено кошти з міського бюджету Львова. Цьогоріч продовжимо», – додав Вольський.

«Самовільне перепланування, цей значний тиск спричинив прорив у середині трубопроводу, і на сьогодні маємо витік каналізаційних стоків у навколишнє середовище. Вони несуть у собі значну кількість фосфатів, які надзвичайно небезпечні для ґрунту. Йде втрата ґрунту, йде втрата рослинності, яка на цій ділянці потрапляє в зону затоплення. Однозначно, потрібно буде потім це рекультивувати.

Окрім цього, бачимо, що роботи проводяться самовільно, тому що насип іде впритул до високовольтної лінії. Тобто, якщо поряд буде знаходитись людина, то в дощову погоду це може призвести до нещасного випадку. Тому думаємо, що тут потрібно, аби долучились і «Львівобленерго», й інші служби з охорони праці», – вважає керівник міського управління екології та благоустрою Андрій Галушка.

Джерело: http://zaxid.net/

Теги: аварія, трубопровід, Лисиничі, львівводоканал, каналізація
Останні новини:

Коментарі
avatar