Марія Банах: «Навіть неотримання прибутку підприємцями першої та другої груп не звільняє їх від сплати єдиного податку»
07.09.2016 10:11
З першого січня 2016 року відбулися зміни в Податковому законодавстві, тому підприємцям слід бути уважними й під час сплати податків враховувати ці нововведення.

Як повідомила начальник відділу фінансів та економічної політики, контролю та аудиту Винниківської міської ради Марія Банах, для I та II груп платників єдиного податку ставки залишаються фіксованими, але при цьому застосовуватимуться до більшого розміру мінімальної зарплати. Для III та IV груп ставки  єдиного податку збільшуються.

Посадовець наголосила, що ці зміни  набрали чинності з 1 січня 2016 року (до Податкового кодексу внесені Законом від 24.12.2015 року №909-VIII).

Місячна сума єдиного податку становить у 2016 року:

Для платників 1-ої групи – 137,8 грн.
Для платників 2-ої групи – 275,6 грн.

Для платників 3-ої та 4-ої груп платників податку ставки єдиного податку збільшуються:

Для 3-ої групи – 3% для платників ПДВ і 5% для неплатників ПДВ (раніше було 2% і 4% відповідно). База застосування цих ставок залишається цією ж – це сума отриманого доходу.
Для 4-ої групи – розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та / або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування.

Єдиний податок сплачується до 20 числа поточного місяця.

Суб‘єкти господарювання III групи обраховують суму єдиного податку без урахування розміру мінімальної заробітної плати, а визначають її  в залежності від отриманого доходу.

«Слід пам‘ятати, що навіть неотримання прибутку для платників податків першої та другої груп не звільняє їх від сплати єдиного податку, - каже Марія Банах. – Якщо ж підприємець має намір тимчасово припинити сплачувати ці платежі, то він повинен призупинити свій бізнес.»

Володимир ГАВРИЛІВ


Теги: платник, Марія Банах, Єдиний податок, податок, підприємець, фінанси, міська рада
Останні новини:

Коментарі
avatar