У винниківській бібліотеці для дорослих презентували історичну поему «Україна козацька»
17.09.2016 08:44

Розповісти мешканцям Винник про якісну вітчизняну книгу – з літературно-історичного, поліграфічного та художнього боку – приїхали автор – кандидат історичних наук, доктор політичних наук, професор Класичного приватного університету (м. Запоріжжя) Валентин Северинюк, один із рецензентів «України козацької», доктор філологічних наук, професор «Львівської політехніки» Зеновій Партико і асистент кафедри дизайну Академії друкарства Лідія Чир.

Після того, як завідувач бібліотеки-філії № 34 Ірина Андрухів представила гостей, Зеновій Партико розпочав розповідь про книгу та її автора. Усе в ній – від конструювання сторінок до змістового наповнення та естетичності поліграфічного виконання (двоколірний якісний друк, крейдований папір, неординарний дизайн) – свідчать, що читачі отримали не просто черговий збірник про історію України, а якісний книжковий продукт. Книга побачила світ 2015 року у львівському видавництві «Каменяр».

«Особливість поеми не лише у віршованій подачі історичних фактів, а й в тому, що чи не кожен підкріплюється науковим коментарем, де наведено біографічні дані та згадано понад 400 діячів історії та культури. У цій книзі – 1200 історичних коментарів. Самі по собі ці коментарі – повноцінний виклад подій, тому їх можна читати навіть окремо від самої поеми. Автор використав багатий український фольклорний матеріал – народні пісні, думи, балади, прислів'я, приказки»,– розповів Зеновій Партико. Свої слова він доповнював декламуванням уривків із поетичної історії.

Валентин Северинюк поділився інформацією про те, як працював над написанням книги, охарактеризувавши зміст, структуру видання, види приміток тощо. «Моя поема надрукована на півтисячі сторінках. У ній – вся історія українського козацтва за три століття. Працював над книгою два роки. Надихнула робота над словником популярних українських прислів’їв із коментарями, серед яких було багато на козацьку тематику. А оскільки прислів’я мають свою особливу риму, так і з'явились перші віршовані рядки поеми», – зазначив поет-історик.

Як словесні образи трансформувалися в графічні присутнім розповіла книжковий дизайнер Лідія Чир.

Книгу «Україна козацька» високо оцінив і подякував авторові за величезну і неоціненну працю мер Винники Володимир Квурт.

Валентин Северинюк подарував примірник історичної поеми читачам винниківської дорослої бібліотеки. Представлена книга і на Форумі видавців, який триває у Львові.

Лариса КУБСЬКА


Теги: книга, Зеновій Партико, Лідія Чир, презентація, Україна козацька, бібліотека, Валентин Северинюк
Останні новини:

Коментарі
avatar