Григорій Козловський: «У тому, що домовився з Inter Continental, на 90% – заслуга міського голови Львова»
21.09.2016 10:07

Один із найстаріших готелів Львова “Гранд-готель” (на фото) пройде етап ребрендингу — стане Grand Hotel Crowne Plaza Lviv Inter Continental. Це стало можливим завдяки входженню на львівський ринок міжнародної мережі з управління готелями Inter Continental Hotels Group. Grand Hotel Crowne Plaza Lviv буде сучасним п’ятизірковим готелем, що відкриється у приміщенні “ґранд-готелю” (будівля на реконструкції). Протокол про співпрацю підписали  віце-президент Inter Continental Hotels Group Арон Лібінсон, гендиректор ТОВ “Холдинг «Ґранд Готель» Григорій Козловський.

Григорій Козловський (на фото) уточнив: протокол про спів­працю — перший етап, на черзі — підписання угоди, щоб 1 вересня 2017 року відкрити готель нового взірця. “Переговори тривали одинадцять місяців, — каже пан Григорій. — Ми шукали компроміс: Inter Continental  сприймає Львів як найкраще місто в Україні, тому хотів, щоб там усе було на найвищому рівні. Відтак переговори були важкими”.

— Оскільки проект угоди про наміри співпраці узгод­жували майже рік, які пункти були найбільш дискусійні?

— Inter Continental — потужна світова готельна мережа. Коли структура входить у якийсь проект, то вимоги мають бути виконані на сто відсотків. Їхня стратегія — у готелі має бути максимальний комфорт, люди повин­ні відпочивати у цілковитій безпеці, а кожен квадратний метр має заробляти гроші. Зауважень у представників Inter Continental було понад п’ятдесят. Ключові з них — до пожежної безпеки, до кількості аварійних виходів (має бути ідеальна відстань від номера до аварійного виходу, автоматичне закриття заслінок, щоб дим не проходив в інші приміщення). В Україні за такою системою працює лише Inter Continental у Киє­ві. Щоб відповідати усім цим вимогам, маємо неабияк постаратися. Не прикріпиш до “Запорожця” значок “Мерседеса”…

У цьому проекті Inter ­Continental ризикував більше, ніж я, як власник “ґранд-готелю”. У готелі уже десять місяців працюють американські та англійські архітектори. Витрачено чимало грошей на спеціалістів, менеджмент, архітектуру. Працювали в готелі, не маючи гарантій, що ми домовимося. Протокол про співпрацю підписано, залишилося узгодити 10% юридичних моментів.

Inter Continental працює за франшизою — проводять навчання, інспекцію (чотири рази у квартал). У перший рік роботи в готелі буде керуючий від Inter Continental. Через рік перейдемо в автономне керування. Але є умова — дуже сувора інспекція від Inter Continental, це буде таємна перевірка. Порушення будь-яких умов, стандартів тягне за собою високі штрафи.

— Ви були ініціатором створення у “ґранд-готелі” музею на честь Леопольда фон Захер Мазоха. Представники Inter Continental погодили це?

— Саме музей Мазоха був одним із каменів спотикання у моїх перемовинах з представниками Inter Continental. Їхня політика роботи побудована на тому, щоб не було гострих кутів у готелі: ні політичних, ні інших… Довелося їм довго пояснювати, що ресторани, які працюють у Львові у стилі садо-мазо, — це бутафорія для туристів, які “хавають” ці дешеві речі. 90% питань щодо музею Мазоха узгоджено. Це для Львова знакова персона. Персонаж викликає різні думки, але він — позитивний.

— Inter Continental вкладає кошти у реконструкцію “ґранд-готелю”?

— Той, хто вклав у будівництво більше цегли, — не означає, що зробив більший вклад. У світі будівництво вартує лише 20% від загального вкладу в проект. У такому бізнесі — інтелектуальний складник: топ-архітектори, топ-менеджмент. Усі свої знання ці фахівці вкладають у наш спільний проект.

Не можу оприлюднити суми реконструкції “ґранд-готелю”. Можу лише сказати, що львівський бізнесмен Григорій Козловський (подобається він комусь чи ні) закоханий у це місто і має велике бажання будувати щось гарне на довгі роки. Свої готелі Inter Continental зводить лише у столицях. А  Crowne Plaza — лише у знакових містах.

— Наскільки збільшиться номерний фонд готелю?

— Досі було 63 номери, буде 124. З’являться SPA-зона площею 2,5 тисячі “квадратів”, спортивний басейн, тренажерні зали, три сніданкові зали, конференц-зал на 300 місць, зал під казино (сподіваємося, процес легалізації рано чи пізно буде завершено), переговорні кімнати. Усе буде на п’ять “зірок”.

— Де будете брати персонал для готелю нового формату?

— Наш персонал нічим не гірший, просто він недолюблений, недонавчений. Зобов’язання щодо працівників бере на себе Inter Continental. Вони готуватимуть персонал за кордоном — у Лондоні, Мюнхені, Канні, на Мальдівах. За півроку наберуть персонал, чотири місяці — навчання та стажування.

— Чи можна прогнозувати, що з появою Grand Hotel Crowne Plaza Lviv Inter Continental у місті Лева з’явиться більше елітних туристів?

— У Львові є елітні туристи. Питання в тому, чи місто може надати їм послуги, які потребують? За ціновою політикою Grand Hotel Crowne Plaza Lviv Inter Continental буде лише на 10% дорожчим від найдорожчого готелю міста. Найдешевший номер коштуватиме 100 доларів. Inter Continental намагався нав’язати мені ціну у 200 доларів. Сказав, що кохаю це місто, і мені не розходиться лише заробити грошей. Мені принципово, щоб у готелі була душа. А душа буде тоді, коли вона буде напов­нена великою кількістю людей.

У тому, що я домовився з Inter Continental, на 90% — заслуга міського голови Львова Андрія Садового. Два роки він мене морально до цього готував. Але я навіть не хотів піднімати цю тему, нервував. Садовий мені пояснював усі плюси для міста: що це обличчя міста, вигода для економіки. Зі мною хотіли зв’язуватися різні готельні мережі, але я відмовлявся. Тоді Садовий запитав мене: “Яку готельну мережу ти хочеш?”. Відповів, що тільки Inter Continental. Через тиждень Садовий привіз до мене віце-президента Inter Continental і сказав: “Григорію Петровичу, ви хотіли Inter Continental? Ось вам Inter Continental, сідайте і домовляйтеся!”. Під час зустрічі він сидів разом з нами…

— Як депутат Львівської міської ради, які прогнози можете дати на новий сесійний сезон?

— Чи будемо битися? Будемо! (Сміємося обоє. — Авт.). Але хто з ким — ще не знаємо. Ближче до баталій усе стане зрозуміло…

Джерело: http://wz.lviv.ua/

Теги: Inter Continental, Crowne Plaza, ґранд-готель, Григорій Козловський
Останні новини:

Коментарі
avatar