Найкраща пам’ять про отця Ноуена – продовження його справ
21.09.2016 19:01

Сьогодні, 21 вересня, у винниківській санаторній школі-інтернаті відбувся вечір пам’яті отця Генрі Ноуена – одного з найвидатніших письменників-богословів нашого часу, який тривалий час жив і був духівником у спільноті для осіб з особливими потребами «Лярш-Ковчег» у Торонто. Вшанувати його приїхали у Винники багаторічний помічник і друг школи-інтернату, керівник  Фонду Генрі Ноуена – Лаурент Ноуен, гості з Голландії, а також влада м. Винники, шкільна громада.

Вечір пам’яті відбувся саме у день смерті отця Генрі, якого не стало 20 років тому (1932-1996).  Присутнім показали фільм про основні періоди життя відомого духівника, розкривши принципи, якими він керувався при житті.  Найважливішими постулатами благодійника була віра в Бога, людяність, любов до життя, якою він щедро ділився з людьми з особливими потребами. Усі разом вшанували пам'ять людини, яка не мала крил, але вміла літати, хвилиною мовчання.

Після смерті отця Генрі справу благодійництва  продовжив його брат Лаурент. Він є бажаним гостем школи-інтернату, підтримував колектив і вихованців у найскрутніші періоди. Про це присутні дізналися від нього особисто і від директора санаторної школи-інтернату Лілії Свистович. Вона розповіла про те, чому Лаурент почав допомагати людям в Україні. Виявляється, чоловік знайшов після смерті отця Генрі записку в його маринарці. Коли її переклали, з’ясувалося, що у ній жінка з України звернулася до духівника з проханням придбати інвалідний візок для сина, бо сама не мала на це грошей. Лаурент її знайшов і допоміг. І з того часу постійно підтримує українців.

Дякуючи багатолітньому другу й меценату, Л. Свистович зазначила, що їхні учні не тільки приймають допомогу, а й самі докладають зусилля, щоб підтримати дітей, які цього потребують. Зокрема, школа-інтернат протягом десяти вересневих днів проводила «Ярмарок непотрібних речей», а зібрані за час акції кошти – 3 156 гривень – під час вечора пам’яті отця Генрі передали представникові Тренінгового центру для людей на візках Центру «Надія».

Десятикласники школи-інтернату запросили присутніх у цікаву духовну мандрівку, показавши  інсценівку «Блудний син» – епізоди з життя Генрі Ноуена, які підкріпили нотатками з його щоденника, про те, як знайти себе, сенс життя, розуміння щастя… Головну роль виконав Президент учнівського самоврядування Андрій Коновал.

Доповнили вечір пам’яті пісенними вкрапленнями, а також невеличкою виставкою ікон, які випромінюють позитивну енергетику, митця Наталії Сацик.

Щирі слова вдячності та захоплення діяльністю голландських меценатів і школи-інтернату прозвучали від міського голови Винник Володимира Квурта. Про знайомство з отцем Генрі розповів представник організації «Українська молодь Христові» Теодор Гудзяк.

Пісенний подарунок від Винник на прохання Лаурента Ноуена під щедрі оплески присутніх презентував заступник міського голови Богдан Шустер.

Також для гостей провели екскурсію школою, ознайомили з основними принципами та методами організації навчально-виховного процесу, вручили букети з квітів, виготовлені учнями. Всі присутні  вечора пам’яті отримали в подарунок  книгу Генрі Ноуена «Повернення блудного сина», а особисто Лаурент Ноуен – величезний календар із символічними позначками – обведеними кружечками датами, коли його чекають у винниківській школі-інтернаті.

Лариса КУБСЬКА


Теги: Лярш-Ковчег, вечір пам’яті, Лаурент Ноуен, Генрі Ноуен, школа-інтернат
Останні новини:

Коментарі
avatar