Кшиштоф Ходубський: «І в нас, у Польщі, будувати дороги – дорого»
10.10.2016 15:16
Сьогодні, 10 жовтня, Винники відвідала делегація з Польщі.

Для того, щоб зав‘язати взаємовигідну співпрацю з винниківською громадою, у Винники приїхали бургомістр міста та гміни Радзинь Хелмінський Кшиштоф Ходубський та війт міста Грудзонь Анджей Родзевич.

А вперше ці польські посадовці побували у Винниках під час святкування 350-річчя надання Винникам Магдебурзького права. Тоді вони були у складі делегації, яка виступила в конкурсі хорів (польський хор «Ехо»). І гостям дуже сподобалися Винники, атмосфера міста. Саме тоді й виник задум налагодити співпрацю поміж українським і польським містечками.

На зустрічі у Винниківській міській раді, окрім польських друзів, були присутні міський голова Винник Володимир Квурт, його заступник Богдан Шустер, секретар ради ВМР Ігор Жуковський, інші посадовці.

«Ми виходимо з того, що поляки й українці мають пам‘ятати все добро, яке творилося протягом нашої довгої спільної історії, - каже Кшиштоф Ходубський. – Тим паче, що зараз у нас працює дуже багато українців. Наприклад, на фірмі «Ліміто» мають роботу порівну українці та поляки – 50 на 50 відсотків. Колись у Польщі панувало безробіття, але тепер є багато високооплачуваної роботи.

Та наші мешканці, на жаль, шукають кращої долі в інших країнах Заходу. А їхні місця поступово посідають українці. Є дуже багато випадків, коли молоді українці одружуються з полячками. Ось тому ми й повинні робити все для більш тісної співпраці. Сьогодні це – вимога життя!

Щодо проблем, то в Україні я для себе визначив найголовнішу – корупцію. Хоча й у нас є багато проблем. Щодо корупції, то в нас немає жодних умов, щоб вона розвивалася. Але є інші проблеми. Наприклад, є багато людей, які не бажають працювати, а живуть на соціальну допомогу (їх близько 10 – 15 відсотків). Отримуючи гроші на виховання дітей, подружжя має змогу не працювати. Та хтось із них знаходить неофіційну роботу. І виходить так, що така сім‘я живе краще, аніж люди, які працюють офіційно. І з цим ми повинні були б щось робити. Але що?

У містечку Грудзонь маємо проблеми з дорогами, бо не всюди є асфальт. Люди вже не погоджуються ходити ґрунтовими вулицями. Але що ж влада може вдіяти, коли заасфальтувати один кілометр дороги коштує один мільйон гривень?!

Були в нас великі проблеми з пожежною частиною, але зараз місто власним коштом утримує 5 пожежників. І це дало результат, бо колись пожежна машина, у випадку нещастя, могла до нас доїхати за 22-і хвилини. А зараз цей час ми скоротили від 2-ох до 7-и хвилин.

Тому, переконаний, ми маємо нагоду якісно співпрацювати й ділитися одні із одними позитивним досвідом.»

Міський голова Винник Володимир Квурт також підтримав ідею про співпрацю.

«Польща вже давно пройшла шлях реформ, а ми уважно вивчаємо ваш досвід і відбираємо для себе все найкраще, - каже Володимир Квурт. – Тому, безперечно, ми будемо підтримувати й розвивати наші зв‘язки. У нашій країні, кажуть високопосадовці, триває боротьба з корупцією, але ми тут, на місцях, спостерігаємо лише її імітацію. Бо глибинні процеси, підвалини корупції ці процеси не зачіпають.

Важко сказати, чому мер міста має терпіти на своїй території екологічно шкідливе підприємство, коли податки від його діяльності осідають в іншому місті? І таких прикладів багато.

На жаль, нещодавно місцева прокуратура виявила в депутатському корпусі Винниківської міської ради корупціонера. Під час голосування на сесії він не повідомив про конфлікт інтересів, а разом із іншими депутатами проголосував за питання, яке стосувалося його фірми.

Та ми повинні рухатися вперед, бо цього вимагає наша громада. І досвід польських колег, звичайно, не буде зайвим.»

Війт міста Грудзонь Анджей Родзевич також відзначив, що й у них є багато проблем у взаємовідносинах із бізнесом.

«Коли відбувається тендер на виконання робіт у місті, то мені б хотілося, щоб перемогу здобула якась місцева фірма, - каже Анджей Родзевич. – Чому? Та навіть тому, що їхня праця повинна бути дешевшою. Адже навіть те, що робітники місцеві, вже дозволить фірмі економити кошти для переїзду робітників, транспортування техніки, матеріалів тощо. А ще люди повинні десь жити, тому фірма змушена винаймати для них житло. Ось так і збільшуються кошти на виконання будь-яких робіт. Але, на жаль, війт для цього не має важелів впливу. Можу тільки нарікати, а якось виправити становище – ні. Тому маємо багато й спільних проблем. І маємо спільно шукати шляхи їх вирішення.»

Для польських гостей було влаштовано екскурсію в місцевий музей, вони прогулялися територією Винник. А також завітали до місцевих навчальних закладів.

Візит делегації з Польщі у Винники триватиме два дні.

Володимир ГАВРИЛІВ


Теги: Кшиштоф Ходубський, міська рада, Польща, делегація, Анджей Родзевич
Останні новини:

Коментарі
avatar