Тетяна Патер: «Плануємо додати до цьогорічного репертуару танці на футбольну тематику»
19.10.2016 20:21

Народний ансамбль танцю «Святослав»

Народний ансамбль танцю «Святослав» розпочав новий навчальний рік ще з літа. Про те, чим живе зараз і як працює відомий колектив розповіла його художній керівник і головний балетмейстер, Заслужений працівник культури України Тетяна Патер.

– Тетяно Миколаївно, чому розпочали підготовку дітей ще у серпні?

– Готувалися до поїздки на танцювальний конкурс у Буковель. Але, на жаль, через об’єктивні причини не змогли взяти в ньому участь.Також мали запрошення в Хорватію, Македонію, Туреччину, Болгарію, Грузію. Але через фінансову неспроможність змушені були відмовитися від них і віддати львівським колективам, які змогли поїхати на конкурси за кордон і гарно там виступили.

– Деколи батьки кажуть, що від занять танцями нема користі, якщо не брати участі в конкурси.

– Так, бувають такі, що так думають. Але заняття танцями – це постава, естетичний розвиток дитини, прищеплювання любові до мистецтва, підвищення хореографічної культури. Ми даємо дітям необхідні знання, навички, вчимо танцювальної техніки, відчуття ритму, координації рухів, хореографічної виразності. Це найголовніше в нашій роботі. А конкурси і фестивалі допомагають здобувати новий досвід, дають можливість удосконалюватися, прославляти наше місто Винники.

– Які зміни в колективі «Святослав» цього навчального року?

– Кістяк ансамблю залишився. Прийшли нові діти. Ми відкрили дві нові групи дошкільнят. Цих дітлахів, яким від чотирьох років, ми вчитимемо азів хореографії. І хотіли б, щоб вони залишилися в нашому ансамблі, а не переходили в інші колективи, адже вкладаємо в них багато праці й душу.Основний склад ансамблю вивчає народну хореографію. Підготовча група – народну хореографію,  а  також для них започатковуємо різні напрями сучасної хореографії  – контемп, хіп-хоп…

– Маєте багато бажаючих займатися хіп-хопом?

– Так. Молодь притягують такі танці. Вони вважаються вуличними. Започаткували їх в Америці. Ми маємо українські коріння – український народний танець. Хіп-хоп – це збірка різних культур, бо Америка не має власної танцювальної культури. Специфіка хіп-хопу, яка приваблює людей, – нема рамок і обмежень, вільний танець, що підпорядковується емоціям. Основне завдання – відчувати грув, попадати в біт, «ловити» кайф від хорошого треку.  Діти хочуть вчити хіп-хоп – будуть вчити. Ми відкриваємо такі групи.

Але наше основне завдання – українська культура і народний танець із його художньою специфікою і багатовіковою історією. Наш танець має яскраво виражену тему та ідею, завжди змістовний, із драматургічною основою, узагальненими і конкретними сюжетними образами. Коли робимо хореографічні постановки, намагаємося охопити всі регіони України. Нам у спадок залишено величезний фольклорний танцювальний скарб, і ми маємо не лише зберігати, але й розвивати цей безцінний здобуток, який необхідно знати і вивчати.

– Над чим зараз працює «Святослав»?

– Удосконалюємо, ускладнюємо  старий репертуар, опрацьовуємо новий. Плануємо додати до репертуару постановки на футбольну тематику, наприклад за мотивами мультфільму «Як козаки грали у футбол». Готуємося до нових конкурсів. Запрошені на конкурс імені Павла Вірського. Нагадаю, що Павло Вірський – видатний український хореограф, реформатор українського сценічного танцю, творець і багаторічний керівник Державного академічного ансамблю народного танцю України, який із 1977 року носить його ім’я.  

Наші діти з основної та підготовчої  груп запрошені на відкритий урок із хореографії, який проведуть учасники знаменитого ансамблю імені Павла Вірського.

Маємо багато задумів, але карти не розкриваємо.

Ми рухаємося вперед. Це завдяки наполегливості і старанням керівників, наших вихованців, батьків. Увесь колектив Народного ансамблю танцю «Святослав» вдячний Винниківській міській раді за те, що ми перестали дихати порохом, – нам зробили новеньку підлогу на сцені до 2016-2017 навчального року. Ми зняли і попрали «одяг» сцени, в чому нам допоміг член нашої громадської організації Андрій Жук.  

У планах – сучасна сцена, ремонт туалетів, шліфування підлоги в репетиційному залі.Зал на першому поверсі, хоч він нам і дуже потрібний, віддаємо для занять спортивних секцій. Тому в нас задіяні обидва зали. На другому поверсі діти репетирують, займається театр «І сміх, і сльоза», відбуваються масові заходи для громади.  

Ми активно готуємося до зими – утеплюємо клейонкою вікна, ремонтуємо калорифери, за що вдячні п.Оресту Кравчику та п. Василю Пилипчуку і Тютюновій фабриці. Щоби дітям було тепло, потрібно докупити ще кілька обігрівачів. Дякуючи нашому засновнику та Почесному президенту, депутатові Львівської міської ради Григорію Козловському, який підтримує всі наші задуми і починання, не маємо проблем із електропостачанням, і в КЦ «Дозвілля» діти можуть у теплі займатися хореографією і спортом, а громада збиратися на концерти та інші заходи.Також сприяє у вирішенні багатьох питань Борис Калінічук.

Цьогорічною родзинкою нашої діяльності стане відкриття клубу відпочинку для дорослих, в програмі якого буде вивчення танців сальса і бачата. Сальса – це не просто танець, а своєрідна мова тіла, що дозволяє спілкуватися без кордонів. У ній гармонійно поєднані кубинський фольклор і африканські та бальні танці. Бачата – парний танець, батьківщиною якого є Домініканська республіка. В перекладі з іспанської «бачата» означає забава, веселощі. З усіх латиноамериканських танців він вирізняється ліричністю, романтичністю та емоційністю. Ці танці прості для вивчення і вже за кілька занять можна  оволодіти базовими кроками. Заняття сальсою і бачатою позитивно впливають на настрій, корисні для здоров’я, допоможуть забути про щоденні клопоти. Запис проводимо за тел.: 0984577835.

– Планів і задумів у Вас справді чимало. Побажаємо Вам втілити їх у життя і, звичайно, нових звершень і перемог.

Розмовляла Лариса КУБСЬКА


Теги: Тетяна Патер, ансамбль Святослав
Останні новини:

Коментарі
avatar