Юрій Єфімов: «Як ми колись подорожували»
21.10.2016 13:42
Продовжуємо публікувати спогади винниківчанина Юрія Єфімова про минулі часи Винник. Роки, коли теперішній пенсіонер Юрій Єфімов був молодим (фото), і про те, як тоді розважалася винниківська молодь.

«У роки моєї молодості серед хлопців були дуже популярними мотоцикли, а особливо імпортні «Ява», - каже Юрій Єфімов. – Адже хто не любить кататися? Та мало хто міг собі дозволити такий транспортний засіб. У згадані мною роки на всі Винники лише декілька хлопців мали «Яви». До них належав і я.

Зважаючи на молодий вік, ми всі прагнули побачити світ, мріяли про подорожі. І саме на мотоциклах марки «Ява» ми з друзями здійснили багато цікавих і захоплюючих мандрівок.

Одного разу я, нині покійний Борис Божко та Ярослав Кравець на мотоциклах здійснили подорож у Крим! Ми мали з собою намети, тож мали де переночувати й відпочити. І так через південні області добралися до Криму. Багато побачили, відпочили, набрались позитивних вражень.

Під час згаданої мандрівки ми подолали 1800 кілометрів! І ніде не мали жодних проблем. І тільки у рідному Львові нас зупинили працівники ДАІ і мені та Ярославу Кравцю у талоні зробили відмітки про… порушення правил дорожнього руху! І це після такої довгої подорожі.

А було так: ми повернулися до Львова саме 9 травня. І в цей день тут відбувалося відкриття пам‘ятника червоноармійцям на вулиці Стрийській. А наші «Яви» гуділи, немов під час мотокросу. От нас правоохоронці й зупинили та попросили надати їм водійські посвідчення. Ми з Ярославом віддали документи, а Борис дуже довго шукав свої права, рився навіть у взутті. Міліціонерам набридло чекати й вони поїхали тільки з нашими посвідченнями. А Борис із нами повернувся у Винники. Як він згодом розповідав, своє посвідчення він побачив удома. Коли готувався до такої довгої подорожі, то спеціально поклав його на видному місці, щоб не забути. І таки забув. Ми тоді об‘їздили половину України. І ні він, ні ми не здогадувалися, що в Бориса немає прав. І ніхто не перевіряв нас! А перевірили вже в рідному Львові! Нас покарали, а Борисові буквально все зійшло, як кажуть, із рук.

І ще в мене був подібний випадок. Але тоді ми з товаришем на автомобілі марки «Москвич» здійснили мандрівку в Білорусію. Ми також мали зі собою намет, тому в дорозі відпочивали, готували собі харчі. А ще ми мали причеп до машини, у якому везли необхідні для мандрівки речі. Побувавши в Білорусії, ми повернулися до Львова. І тут нас також зупинили працівники ДАІ. Вони також вирішили перевірити документи на наші транспортні засоби. На машину в нас були, а от на причеп ми ніяк не могли їх знайти. І тільки повернувшись до хати, побачили документ на причеп удома. Бо також забули його. І знову ні в Україні, ні в Білорусії ніхто нас не перевіряв. А от львівські правоохоронці виявилися найпильнішими. Хоча нас, молодих, тоді це не втішило.

Пригадую ще нашу подорож на Закарпаття – в місто Мукачево. Там дуже гарні краєвиди й чудовий старовинний замок. Усе було дуже гарно, цікаво. Та коли ми вирушили в дорогу додому, то розпочався дощ. І так із Мукачева до Львова ми їхали під проливним дощем. Дякуючи Богові, тоді не простудилися, але дощ суттєво «підмочив» наші емоції й враження від цієї мандрівки.»


На фото: Галина Демцюх, Богдан Демцюх, Ярослав Хархаліс, Микола Демцюх, Анастасія Демцюх

Володимир ГАВРИЛІВ


Теги: Юрій Єфімов, винниківчанин, спогади
Останні новини:

Коментарі
avatar