В Історико-краєзнавчому музеї м. Винники відбудеться міжнародна наукова конференція
26.10.2016 11:53

27-28 жовтня 2016 р. в Історико-краєзнавчому музеї м. Винники відбудеться сьома міжнародна наукова конференція. Тема цьогорічної – «Освоєння простору: житло, поселення, регіон». Її організаторами виступають Історико-краєзнавчий музей м. Винники та Інститут археології Жешівського університету. Співорганізатори: департамент архітектури та розвитку містобудування ЛОДА, Винниківська міська рада, кафедра археології та спеціальних галузей історичної науки Львівського національного університету імені Івана Франка та Польовий комітет Інституту археології НАН України.

Відповідність специфічних форм розташування споруд, поселень та їхніх груп на регіональному рівні певним соціально-політичної організації суспільств та особливостям їх економічного й демографічного розвитку активно та плідно вивчається в рамках кількох галузей наукового знання – аналітичній географії, просторовій демографії, соціології, економіці. В 196о-х рр. напрацьовані математичні моделі було застосовано до археологічного матеріалу, що зумовило постання просторової археології як субдисципліни. Аналіз особливостей освоєння простору давніми спільнотами в часі дозволяє зрозуміти й відновити історичний процес у його динаміці й, більше того, дає можливість працювати з довготривалими трендами розвитку, що уможливлює прогнозування освоєння простору в майбутньому. Це забезпечує просторовій археології роль одного з найбільш перспективних напрямків серед фундаментальних досліджень.

На конференції у Винниках будуть представлені новітні теоретичні роботи, методичні прийоми та емпіричні узагальнення з просторової організації давніх суспільств України, Грузії, Молдови, Румунії та Польщі. Ряд доповідей мають інтердисциплінарний характер.

У межах конференції буде відкрито тематичну виставку, на якій демонструються матеріали попередніх та новітніх археологічних досліджень на пам’ятках Винники-Лисівка та Винники-Жупан. Спільні роботи «Українсько-Польської Трипільської експедиції» Інституту археології НАН України, Інституту археології Жешівського університету, Історико-краєзнавчого музею м. Винники, Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України та Львівського національного університету імені Івана Франка дозволили не тільки запропонувати нове розуміння цих пам’яток, а й впритул підійти до переосмислення проблематики контактної зони між культурою лійчастого посуду та пізнім Трипіллям, і водночас поставити ряд нових питань щодо взаємодії населення цих двох потужних культурних утворень.

Відмітимо, що Історико-краєзнавчий музей м. Винники проводить постійну роботу з поповнення і збереження фондів, організації виставок, зустрічей, конференцій тощо. З 2008 р. музей має своє щорічне наукове періодичне видання.


Теги: музей, конференція
Останні новини:

Коментарі
avatar