Міжнародна конференція зібрала у Винниках науковців із України, Молдови, Грузії, Румунії та Польщі
27.10.2016 15:27

Відкриття міжнародної конференції у Винниках

Сьогодні, 27 жовтня, в Історико-краєзнавчому музеї м. Винники відбулося відкриття міжнародної конференції «Освоєння простору: житло, поселення, регіон», що триватиме два дні. Участь у ній беруть науковці з України, Молдови, Грузії, Румунії та Польщі, які поділяться новітніми теоретичними роботами, методичними прийомами та емпіричними узагальненнями з просторової організації давніх суспільств.

Крім наукової, конференція має й виставкову складову. Тому в Історико-краєзнавчому музеї під час відкриття конференції науковому зібранню представили нову тематичну виставку, на якій демонструються матеріали попередніх і новітніх археологічних досліджень на пам’ятках Винники-Лисівка та Винники-Жупан.

Спільні роботи «Українсько-польської трипільської експедиції» Інституту археології НАН України, Інституту археології Жешівського університету, Історико-краєзнавчого музею м. Винники, Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України та Львівського національного університету імені Івана Франка дозволили не тільки запропонувати нове розуміння цих пам’яток, а й впритул підійти до переосмислення проблематики контактної зони між культурою лійчастого посуду та пізнім Трипіллям, і водночас поставити чимало нових запитань щодо взаємодії населення цих двох потужних культурних утворень.

На виставці зібрали експонати і світлини, що наочно демонструють процес розкопок на горах Лисівка і Жупан та їх результати – фрагменти кераміки, посудини культури лійчастого посуду, прясличка, трипільські горщики, глиняний тягарець, глиняну обмазку з відбитками дерев’яної конструкції, вироби з каменю, кістки та кременя тощо.  Про те, як відбувалися розкопки, присутнім розповіли їх керівники Олександр Дяченко та Андрій Гавінський.

«Цього року наш музей святкує 25-ту річницю створення і 20-річчя отримання статусу обласного, – зазначив директор Історико-краєзнавчого музею Винник Ігор Тимець. – Ми маємо величезну кількість експонатів, чотири філії, але найбільше наше досягнення – це наші партнери і друзі. Тішить, що на XVIII міжнародній конференції є представники з п’яти країн. Це найкращий приклад стирання кордонів між державами».

Валентин Дергачов, який вперше взяв участь у конференції у Винниках, – археолог із Молдови, підтвердив слова І. Тимця: «Складні часи минуть, а наука залишиться. Тому ми маємо спілкуватися незалежно від політики».

Про історію проведення Міжнародних конференцій у Винниках розповіла вчений секретар музею, кандидат історичних наук Наталія Білас.

Учасників конференції привітав заступник міського голови Винник Богдан Шустер, а також посадовці ЛОДА, представники наукових інститутів. 

Лариса КУБСЬКА


Теги: розкопки, музей, Гора Жупан, гора Лисівка, конференція, археологія
Останні новини:

Коментарі
avatar