«Хочу бачити Винники містом, в якому комфортно жити, де кожна людина відчуватиме себе щасливою», – Володимир Квурт (ВІДЕО)
03.11.2016 17:19

Другого листопада у прес-центрі «Leopolis» відбулася двогодинна розмова про Винники з мeром міста Володимиром Квуртом, під час якої він відповів на запитання журналістів і громадських активістів.

Перше, про що хотіли дізнатися на прес-конференції, – це аргументи щодо рішення працювати  міським головою у Винниках.

«Рішення, яке стосувалося Винник, було в деякій мірі спонтанним, неочікуваним для мене самого, – зазначив Володимир Квурт.  – Безперечно, після чотирьох років дистанції від активної політики, це була можливість повернутися, спробувати себе зовсім в іншій якості. Адже працювати секретарем ради в міській раді Львова, з депутатським корпусом і пробувати вирішувати проблеми, виконувати роль першої особи у Винниках – це зовсім інше… Інша відповідальність, інше навантаження».

Щоби журналісти і громадські діячі, які були присутні на прес-конференції, краще орієнтувалися в тому, як зараз живуть і розвиваються Винники, мер розповів про різні аспекти життєдіяльності міста, зокрема підсумував роботу за рік. Говорив цікаво, доступно, аргументовано.

Володимир Квурт назвав щасливим моментом те, що його опонент на виборах – теперішній заступник  Богдан Шустер – погодився працювати з ним в одній команді, і те, що вони вирішили відповідати за місто разом.

«Ми погодили спосіб, на основі якого реалізовуватимемо владу – відкритість і прозорість. Це дозволяє громаді брати участь в управлінні», – підкреслив В. Квурт.

Також він назвав кроки, які дозволяють ефективно керувати містом – правильно сформований  бюджет, вільний доступ до інформації про сесії, виконкоми, діяльність влади, якісна робота нового відділу міжнародного партнерства та інвестицій, що шукає додаткові кошти і залучає їх у розвиток, співпраця з молоддю щодо бачення майбутнього Винник тощо. Сам мер хоче бачити Винники містом, в якому комфортно жити, містом, в якому людина відчуватиме себе щасливою».

Володимир Квурт детально розказав про те, як під час децентралізації Винники втратили ПДФО (податок на доходи фізичних осіб). «Говорили, що кошти йдуть вниз – до маленьких міст, а насправді сталося так, що Винники втратили 10 мільйонів, а в розрахунках на цей рік, ми втратили приблизно 18 мільйонів гривень, які «пішли» до Львова. Причина – невизначеність статусу нашого міста, адже нема жодного документа, де було б вказано, чому Винники віднесли до міст районного значення. Для цього мало б бути  щонайменше рішення Львівської обласної ради. Ми розпочали роботу щодо отримання Винниками статусу міста обласного значення, боролися за ПДФО, але головне – ми боролися за збереження нашого міста де-юре», – повідомив міський голова.

В. Квурт озвучив думку про децентралізацію: «Сьогодні децентралізація – це ігри панів, які формують під себе нові земельні ділянки. Наступні п’ять років будемо спостерігати, як ці земельні ділянки успішно розпродаються. Реальної децентралізації і можливостей для  громад нині не створено».

Розповідаючи про податки, Квурт сказав: «За двадцять років була сформована така система, де ми виховали серйозний клас продавців землі та майна в особах депутатів і чиновників. Жоден мер не був зацікавлений, щоб розвивалося його місто, він не боровся за підприємства, бо з податків підприємств нічого не залишалося для міста. Тому земля успішно продавалася. А міста мають бути зацікавлені в тому, щоб підприємства сплачували податки там, де вони працюють. Сьогодні ж закон дозволяє їм платити податки за юридичною реєстрацією».

Цікавило журналістів питання агломерації. «Агломерація – це те, що потрібно для розвитку великих міст», – переконаний мер. Під час обговорення цього напряму розвитку міст виникло питання про наявність вільних земель у Винниках. Присутні на прес-конференції були неабияк здивовані інформацією про те, що вільних земель у місті нема, а також тим, що останню ділянку (20 га) ВМР віддала для учасників АТО.

Під час прес-конференції міський голова назвав реальні справи, які завершені цього року: зроблено три дороги, у школах замінені старі вікна на металопластикові, зроблена добудова на 4 класи в СЗШ № 47, освітлено майже півсотні вулиць та багато іншого (загалом на суму приблизно 20 млн грн). Також назвав джерела фінансування – загальний фонд бюджету (12 млн грн), субвенції  Львова  і те, що вдалося зібрати, вирівнявши ставку для забудівельників.

Під час двогодинної розмови прозвучало чимало запитань і, до речі, не було жодного, на яке міський голова Винник Володимир Квурт не зміг би відповісти. Уголос говорили про процедуру отримання містом статусу обласного, проблеми каналізування, відсутності дитячих садків і маршруток, долю майна на вулиці Личаківській, користь для міста від орендованої землі, підбір кадрів, розвиток спортивних секцій, співпрацю з депутатським корпусом, ставлення до корупціонерів, пошуки інвесторів, управління в державі, а також політичні уподобання…

Лариса КУБСЬКА


Теги: Володимир Квурт, Діалоги без краваток, прес-конференція, прес-центр
Останні новини:

Коментарі
avatar