Богдан Тихолоз поділився таємницями успіху Івана Франка з винниківським школярами
16.11.2016 21:41

Семінар-тренінг у рамках проекту «Школа успішних людей»

Сьогодні, 16 листопада, у Винниківській санаторній школі-інтернаті відбувся семінар-тренінг у рамках проекту «Школа успішних людей». Представила кандидата філологічних наук, викладача факультету журналістики ЛНУ імені Івана Франка, франкознавця, автора книги «Франко від А до Я» Богдана Тихолоза директор школи-інтернату Лілія Свистович. А послухати цікаву людину зібралися десятикласники усіх шкіл Винник, адже тема семінару інтригуюча – «Як стати генієм? 12 уроків від Івана Франка».

«Нащо там слухати про того Франка? Можна просто в інтернеті чи в підручнику прочитати», – говорили між собою учні перед зустріччю. Але з перших слів Богдана Тихолоза очі в них загорілися. Протягом семінару не було нафталінних деталей із біографії І. Франка, шаблонних фраз і нецікавих фактів. Франко постав перед присутніми по-новому.

Б. Тихолоз звернувся до учнівської аудиторії, зазначивши мету своєї презентації – «поглибити та модифікувати знання про Івана Франка як успішного українця».

Відомий франкознавець спілкувався з школярами, відповідаючи на запитання, на основі яких сконструював презентацію. Дітям цікаво було почути інформацію про те, чи мав Франко два імені, походження прізвища, чи мав рудий колір волосся, надзвичайні здібності, характерні для карпатських мольфарів, чи правда, що був одружений, чи дійсно забув про весілля, зачитавшись цікавою книжкою, скільки знав мов, яким видам відпочинку  надавав перевагу тощо.

Найбільший ажіотаж викликала відповідь на запитання «Чи спав Франко у труні, як вампір?» В один голос школярі відповіли: «Неправда». Богдан Тихолоз розповів, що такий факт насправді був у житті Івана Франка: «Коли він навчався в Дрогобичі, то жив у своєї цьоці, яка мала столярню, де робили весільні скрині і труни. Коли трун назбирувалося багато і торг ними з якихось причин йшов мляво, то Франку не було де постелити, і він спав у труні, абсолютно цим не переймаючись».

Завдяки детальному вивченню життя та творчості Івана Франка Богдан Тихолоз сформував 12 уроків, які корисні для сучасника: «1. Хочеш бути успішним? Учися. 2. Цікався. Не цікавишся – не живеш. 3. Читай. Книжки – вітаміни для розуму. 4. Вивчай мови, спілкуйся з людьми. 5. Думай своєю головою. Сумнівайся. 6. Не мовчи. Говори правду. Правда перемагає. 7. Рухайся. 8. Визнавай свої помилки. Виправляй їх. 9. Умій працювати, умій відпочивати. 10. Мандруй. Люби природу. Живи здорово. 11. Будь українцем. Будь європейцем. Будь собою. 12. Мрії збуваються. Хочеш? Роби – досягнеш».

А наостанок відомий франкознавець запропоновував школярам, які зацікавилися постаттю Івана Франка, прочитати книжку «Франко від А до Я», що є спільним проектом Наталі та Богдана Тихолозів і арт-студії «Аграфка».

«Відбулася ще одна зустріч у рамках міського проекту «Школа успішних людей», – зазначив заступник міського голови Винник Богдан Шустер. – Мене вразило те, що я побачив і почув про Івана Франка. Пан Тихолоз розкрив нам інший бік постаті українського генія, а фактами з його життя переконав, що недосяжних мрій нема. На наступній зустрічі проекту перед десятикласникам виступить радник мера Винник Ірина Магдиш, яка розповість про те, як формується бюджет міста».

Лариса КУБСЬКА


Теги: інтернат, школа, Семінар, тренінг, Іван Франко, Богдан Тихолоз
Останні новини:

Коментарі
avatar