Фахівці ЛКП «Доля» досліджуватимуть долю знайдених людських останків у Винниках
09.12.2016 20:02

Як повідомлялось на сайті "Винники Plus", вчора, 8 грудня, на одному з будівельних майданчиків (фото) у Винниках під час проведення земляних робіт тракторист виявив людські останки.

Про подробиці цієї події розповідають представник винниківської поліції, майор Олег Строцький і директор Історико-краєзнавчого музею міста Винники, депутат Ігор Тимець.

«Виконуючи земляні роботи, тракторист і виявив страшну знахідку, - каже майор Олег Строцький. – Чоловік не розгубився, а зателефонував своєму знайомому правоохоронцеві. А вже останній йому порадив негайно зателефонувати на «гарячу лінію». Так про цю моторошну подію дізналися правоохоронці, які терміново прибули на місце надзвичайної події. Останки людини, які зі слів фахівців, лежали під шаром землі не один десяток років, узяли на експертизу. Тому зараз своє слово в цій історії мають сказати фахівці».

Утримався від передчасних суджень і депутат Винниківської міської ради та директор музею у Винниках Ігор Тимець.

«До висновків експертів я нічого не можу стверджувати про долю людини, якій належать знайдені останки, - мовить Ігор Тимець. – Уже завтра, 10 грудня, на місці згаданої події працюватимуть фахівці Львівського КП «Доля». Саме працівники цього підприємства займаються пошуками місць поховання людей, які загинули в період минулих війн і репресій. Нам треба дочекатися результатів їхньої роботи. А вже тоді й будемо вирішувати, що ж робити далі».

Отож, не випереджаючи події, зазначимо, що  ще недавно на місці згаданих новобудов ріс чудовий буковий ліс. Це були околиці Винник (вулиця Галицька, район колишнього цегельного заводу). А через дорогу, трішки до центру Винник, в період тоталітаризму знаходився районний відділ НКВС, куди московські окупанти звозили тіла загиблих повстанців і затриманих ними українських патріотів. З цього часу пройшло вже багато десятків років, але й ще зараз невідомо, куди ж кати ховали тіла замордованих ними жертв. Є надія, що вчорашня знахідка допоможе науковцям нарешті з‘ясувати долю багатьох українських патріотів, які жертовно склали свої голови в боротьбі за волю й незалежність України. Та зараз ми повинні терпеливо дочекатися висновків фахівців.

Володимир ГАВРИЛІВ

Теги: Кістки, поліція, людські останки, череп, знахідка
Останні новини:

Коментарі
avatar