«Оселя» запросила винниківчан на «Андріївські вечорниці»
13.12.2016 22:14

Сьогодні, 13 грудня, спільнота «Емаус Оселя» провела для всіх винниківчан (і, звичайно, для своїх членів) справжні «Андріївські вечорниці».

У просторій залі «оселянської» крамнички сьогодні було людно, гамірно й весело. На вечорниці завітало багато дорослих винниківчан, молоді й підлітків. Люди старшого віку розповідали молодим про давні українські традиції з відзначення Дня святого Андрія, одного з  апостолів Ісуса Христа, якого саме в цей день було замучено за Христову віру язичниками.

В Україні дуже люблять і шанують цього святого, бо, за переказами, саме він проповідував слово Боже на території Скіфії – сучасній Україні. Тисячі років минуло, а в пам‘яті українців зберігся переказ про те, що святий апостол Андрій передбачив на крутих схилах Дніпра повстання золотоверхого Києва!

Сьогодні всім присутнім цю давню історію про апостола Андрія нагадала ведуча вечорниць,  депутат Винниківської міської ради Софія Маркевич.

Запальні українські пісні прозвучали у виконанні учасників ансамблю «Стожари» Народного дому Винник (директор Наталія Вінярська, художній керівник Володимир Завербний).

Також чудові українські твори виконували солістки згаданого колективу Вероніка Сікора, Анна Лясківницька та Христина Леськів.

Усім юним співачкам присутні довго аплодували.

Але не менше оплесків випало сьогодні й на долю ансамблю «Винниківчани» (його художнім керівником також є Володимир Завербний).

Адже «Винниківчани» виконали низку веселих українських пісень. А Степан Гинда, Стефанія Богуш та Євгенія Бульба розповідали присутнім смішні гуморески та історії.

На «Андріївських вечорницях» було все те, що відбувалося на таких святах упродовж століть: і смачні вареники, і ворожіння дівчат, які цього вечора намагаються визначити ім‘я свого майбутнього чоловіка. А хитромудрих «методів», за допомогою яких дівчатка дізнаються ім‘я майбутнього нареченого, безліч. І сьогодні дівчатка були справді захоплені цим звичаєм! Вони кидали віночки й чоботи (взуття має показати дівчинці місто чи село, де мешкає її майбутній наречений). І лунали від ведучої після чергового кидка юнки: «Львів», «Сихів», «Забава», «Давидів», і навіть «Київ» і «Європа»! А що вже в залі з цього приводу було жартів і сміху, то й словами важко передати!

«Колись і я так ворожила, - зізнається ведуча вечорниць Софія Маркевич. – І мені все збулося. Любить дівчат святий Андрій і допомагає нам».

А ще гостинні господарі почастували всіх присутніх смачними українськими варениками та іншими ласощами й кавою!

«Цей захід ми провели спільно з Винниківською міськрадою, Народним домом Винник, ансамблем «Винниківчани», союзянкою Стефанією Гілетою, керівником відділу гуманітарної політики та соціального захисту Винниківської міської ради Зоряною Корчовською, - розповідає соціальний працівник ГО «Оселя» Ольга Біянська. – І я їм усім вдячна за їхню участь у підготовці й проведенні наших «Андріївських вечорниць». Також хочу нагадати, що ГО «Оселя» започаткувало у Винниках разом із структурами Євросоюзу проект під назвою «Клуб літніх людей». Ось це і є один із перших реалізованих нами заходів у рамках цього проекту. І їх буде ще багато».

А Софія Маркевич запросила всіх винниківчан відвідати «Оселю» вже 20 грудня. О 12 годині там проведуть свято Миколая для малечі. А в 16 годині для дорослих буде влаштовано перегляд цікавого кінофільму.

Отож, до нових зустрічей в гостинній «Оселі»!

Володимир ГАВРИЛІВ

Теги: Вечорниці, свято Андрія, Емаус Оселя, оселя, ворожіння
Останні новини:

Коментарі
avatar