Продюсер із Канади, який має винниківське коріння, профінансував перший англомовний фільм про Голодомор (АУДІО/ВІДЕО)
10.01.2017 20:20

Ян Ігнатович

Продюсер першої англомовної художньої стрічки «Гіркі жнива» (робоча назва «Врожай диявола»), в основу якої лягли трагічні події в Україні початку 20 століття – Голодомор 1932-33 років, – канадець українського походження Ян (Ігор) Ігнатович (фото), бабця, дідусь і мама якого мешкали у Винниках.

Бабця – Анна Шустер – вийшла заміж за також винниківчанина Корнила Врецьону. У них народилося двійко діточок – син Орест і мама Яна Ігнатовича Люба. Коли Любі було 14 років (в часи сталінських репресій і Другої світової війни) родина емігрувала в Канаду. Згодом Люба вийшла заміж за українського хлопця Теодозія Ігнатовича, сім’я якого переїхала в Канаду зі села Хирів Старосамбірського району. У них народилися син Ігор (Ян) і донька Богдана.

Ян Ігнатович займається бізнесом у сфері інвестицій і медичних технологій. До речі, його син – Марк Ігнатович – письменник і музикант, про якого вже була інформація на сайті «Винники плюс». У численних інтерв’ю Ян підкреслював, що  його батьки-українці змушені були тікати зі своєї батьківщини від сталінського терору в Канаду, багато з родичів були розстріляні. Розуміючи, що про трагедію в Україні зовсім не знають у західному світі через відсутність інформації та англомовних фільмів про жахливу сторінку української історії – Голодомор, Ян Ігнатович вирішив профінансувати новий англомовний фільм «Гіркі жнива», бюджет якого 20 мільйонів доларів.

 

Ян Ігнатович про фільм «Гіркі жнива» на «Громадському радіо»

 

На його думку, стрічка допоможе не лише дізнатися про страждання українців, а й відчути українських дух, силу і нездоланність нашої країни, сприятиме розумінню сьогоднішньої України.

«Гіркі жнива» – епічна прониклива сага про велике кохання на тлі трагічних подій української історії. Життя молодого хлопця з козацького роду  Юрія та його коханої Наталки змінюється назавжди в 1933-му, коли їхня родина і земляки стають жертвами голодомору та сталінських репресій. Це історія про любов всупереч смерті, непереборну волю до життя і дух боротьби, який не згасити.

Фільм знятий в Україні канадськими кінематографістами у 2013 році. Режисер –  канадієць українського походження Джордж Менделюк, який разом із Річардом Бачинським-Гувером є автором сценарію.

Допомагали сценаристам дотримуватися історичної правди консультанти – директор Українського науково-дослідного та освітнього центру вивчення Голодомору Людмила Гриневич, а також покійний професор-історик Орест Субтельний.

Оператор – британець Дуглас Мілсом. Музику до фільму написав відомий британський композитор Бенджамін Воллфіш.

У головних ролях знялися голлівудські актори нової генерації – Макс Айронс (Юрій), Саманта Баркс (Наталка), Баррі Пеппер (Ярослав – дід Юрія), Тамер Гассан (червоний командир), Теренс Стемп (батько Юрія) та інші.

У фільмі задіяні українські актори Олександр Печериця та Остап Ступка. Актори-іноземці носять вишиванки, співають українські пісні, воюють із НКВС, а українські – є українськими селянами, а оскільки фільм англомовний, то розмовляють  англійською.

Зйомки традиційного українського села відбулися в музеї «Пирогово» в Києві, що стало селом на Черкащині. Види Кремля знімали в Лондоні. Сценарій переписували 12 разів. Монтували фільм вже під час Євромайдану, і тому тематику стрічки тоді не розголошували.

23 лютого 2017 року художній фільм буде представлений в Україні, а 24 – в Англії, Австралії, Америці, Іспанії, Німеччині та інших країнах світу.

Лариса КУБСЬКА
Фото: http://www.forumdaily.com

Теги: Ян Ігнатович, Марк Ігнатович
Останні новини:

Коментарі