Винниківчани відзначили День соборності України (ВІДЕО)
22.01.2017 15:38

Сьогодні, 22 січня, у Винниках урочисто відзначили День соборності України.

Громада Винник з цієї нагоди зібралася біля пам‘ятника Незалежності України, щоб вшанувати пам‘ять людей, які 98 років тому спромоглися в надзвичайно важких умовах об‘єднати Україну. Таким чином наші попередники втілили в життя споконвічну мрію українців: жити в одній – єдиній, неподільній, соборній державі.

Самовіддана праця та подвиг наших пращурів і зараз є тим дороговказом, що дозволяє українцям у теперішніх, не менш складних і трагічних умовах російської агресії, силою зброї й силою духу відстоювати таку бажану Соборність України.

Винниківчани виконали гімн України та щиро молилися за кращу долю рідної країни разом із священиками всіх церков нашого міста.

На згадку про акцію «Живий ланцюг із Києва до Львова», який українці провели ще в часи радянської окупації, 22 січня 1990 року, сьогодні винниківська молодь і діти розгорнули великий  прапор України.

«Ми зараз шукаємо підтримки, шукаємо друзів, щоб отримати від них допомогу в боротьбі з сусідом-агресором, - зазначив у своєму виступі міський голова Винник Володимир Квурт. – Та найбільша сила, на яку ми можемо розраховувати, це – ми самі. Саме монолітна нація зможе перемогти лютого ворога. Саме монолітний і єдиний народ має шанс збудувати успішну й вільну країну. Тому єднаймося разом у боротьбі за вільну й незалежну Україну. А для цього щиро зичу вам, усім тут присутнім, міцного здоров‘я, щастя й віри. Христос Рождається»!

З промовою до всіх присутніх сьогодні також звернувся і голова Винниківської «Просвіти» Любомир Білоус.

«Ми з вами маємо сьогодні двох ворогів, - зауважив у своєму виступі Любомир Білоус. – Внутрішній, це – жахлива корупція, яка не дає нашій державі розвиватися. І зовнішня – агресія нашого сусіда. І 98 років тому саме через агресію нашого сусіда українці не змогли відстояти свою державність. Тому маємо працювати, щоб у наш час відстояти гідне місце України в світі. Також хотів би запропонувати інший сценарій святкування Дня соборності України для Винник. Вважаю, щоб було доцільніше спочатку побувати на могилі полеглих бійців Галицької армії та на могилі міністра УНР Івана Липи, поставити їм лампадки. А вже після цього було б варто зібратися громаді тут, біля пам‘ятника Незалежності України».

Присутні на святковому заході винниківчани  також зробили спільну фотографію.

Володимир ГАВРИЛІВ

Теги: винниківчани, пам'ятник Незалежності, День Злуки, День Соборності
Останні новини:

Коментарі
avatar