«Борг КП «Винниківське» перед «Лівівводоканалом» суттєво зменшився», - Олег Горінь
03.02.2017 17:35

Однією з найгостріших проблем Винник завжди було водопостачання. Дійшло до того, що місцеве МКП «Винниківське» накопичило величезний борг (3 мільйони гривень), який непосильним вантажем упав на громаду Винник.

Та протягом останнього року ситуація щодо забезпечення винниківчан водою зазнала значних змін. І приємно, що зі знаком «плюс». Також МКП «Винниківське» суттєво зменшило свій борг перед львів‘янами за спожиту воду. Зокрема, зі слів керівника згаданого підприємства Олега Горіня, протягом 2016 року борг перед «Львівводоканалом» вдалося зменшити з 3 мільйонів гривень до 1,840. Про здобутки й нові виклики розповідає керівник згаданого МКП Олег Горінь.

- Пане Олеже, за рахунок яких ресурсів вдалося так суттєво зменшити суму боргу?

- Усе змінилося після приходу у Винниках до влади нової команди. Саме теперішньому керівництву Винник вдалося домовитися з владою Львова і очільниками «Львівводоканалу» про зменшення закупівельної вартості води. Це й стало найсуттєвішим кроком до відновлення фінансової стабільності МКП «Винниківське». Адже перед цим наше підприємство нічого не заробляло, бо купувало воду у «Львівводоканалу» й збувало її своїм абонентам за однією ціною. Попередня влада не дозволяла підняти тарифи на жодну копійку, бо берегла свій рейтинг. Тому ми все більше й більше грузли в боргах. А коли отримали змогу щось реально заробити, то почалося й наше сходження.

Звичайно, сьогодні не можна обійтися без вирішення питання раціонального використання коштів, їхньої економії. Винниківська міська рада закуповує матеріали й безоплатно нам їх передає. Такі кроки також дозволяють нам економічно зміцнюватися.

Дуже великою проблемою для нас було несанкціоноване під‘єднання власників житла до водо- та каналізаційних мереж міста. Фактично, це були крадіжки води з водогонів. А борги накопичувалися на нашому підприємстві. Зараз ми все більше й більше виявляємо подібні випадки, проводимо з мешканцями профілактичну роботу. Люди узаконюють користування міськими водо - та каналізаційними мережами. А коли збільшується кількість абонентів, то сума коштів, які вони платять, зростає.

Суттєво подорожчала вартість за виготовлення технічних умов, які власник помешкання змушений платити. А це також збільшує надходження в бюджет нашого МКП. І левову частку наших доходів становлять надходження за виконану нами роботу. А це ремонт і спорудження водо- та каналізаційних мереж, очистка водовідвідних ровів тощо.

- Чи можна деталізувати кількість спожитої мешканцями Винник води з водомереж? Ви ж твердити, що зросла кількість абонентів.

- Було 30 тисяч кубічних метрів води. Тепер ми реалізовуємо 40 тисяч протягом одного місяця.

- Які роботи виконало очолюване Вами підприємство в минулому році?

- Було очищено водовідвідні рови на суму 350 тисяч гривень. 1300 метрів ровів знаходяться за кільцевою дорогою, неподалік села Чишки. У районі вулиці Стрілецької ми очистили 540 метрів таких ровів. На вулицях Козацька, Забава та Долинна цей показник становить 3500 метрів. Але цього замало, наших рук потребують ще до 20 кілометрів водовідвідних ровів. Серед першочергових – треба братися за очистку ровів від вулиці Загороддя до Стрілецької, в районі вулиці Липи. Також від Загороддя до Калнишевського. А ще нагально потребує очистки русло річки Маруньки в районі стадіону імені Богдана Маркевича та вулиці Забава.

- Чи плануєте цьогоріч ремонтувати дощозливну систему міста? Облаштувати її лотками.

- Так. Ці роботи передбачені на вулиці Забава (84 метри закриємо лотками), на вулиці Франка, 129, на вулиці Кривій.

- Каналізаційні мережі на території Винник старі й забиті. Чи плануєте взятися за їхню очистку?

- Тут непочатий край роботи. Плануємо замовити для виконання такої роботи спецавтомобіль, який обладнаний, так званими, фрезами. Вони буквально вирізають всі жирні нашарування всередині старих каналізаційних труб. Першочергово це – проміжок вулиці Івана Франка від початку Стрілецької до будинку за №60. Також це каналізаційні мережі на вулицях Івасюка, Жуковського, Шевченка (біля ЛТФ та колишньої фірми «Юність»), житловий мікрорайон на вулиці Кільцева (поміж будинками №2, 2а, 6, 7, 8, 10), біля СЗШ №29.

- Чи споруджувало МКП «Винниківське» нові водогінні мережі в минулому році?

- Так. Ми проклали 800 метрів водогону від вулиці Кільцевої до СЗШ №47, також –замінили водомережу на території згаданого навчального закладу (діаметром 110). Також 80 метрів нами було прокладено в районі військової частини, що на вулиці Кільцевій. А ще ми встановили 20 пожежних гідрантів на території міста, нові засувки в місцях врізок у джерела водопостачання (ще маємо встановити 8 засувок).

- У зв‘язку зі зростанням мінімальної зарплати з 1 січня на Вашому підприємстві також відбудуться зміни в питанні оплати праці?

- Через великий борг ми навіть не порушували цього питання. Але тепер будемо вимушені це робити. Адже доброго слюсаря, зварювальника чи тракториста за 2,5 тисячі гривень на роботу важко знайти. Тепер цей показник сягне 4 тисяч.

- А як щодо зміни тарифів на послуги очолюваного Вами підприємства?

- Тут також відбудуться зміни, якими б непопулярним вони не були. Адже питання рентабельності МКП «Винниківське» ніхто ж не відміняв. Адже ціни зросли буквально на все: електроенергію, паливо, запчастини й матеріали. Зросла й «мінімалка». І як ми б могли в таких умовах оминути питання зі збільшенням тарифів. Зрештою, ми мали б збільшити їх хоча б до показників Львова. Тому, повторюсь, без цього нам не обійтися.

Володимир ГАВРИЛІВ

Теги: Олег Горінь, МКП Винниківське
Останні новини:

Коментарі
avatar