Мешканці Винник провели коляду-2017 (ФОТО)
12.02.2017 20:35

Веселою колядою, щедрівками, віншуваннями, засіваннями  громада Винник провела новорічно-різдвяні свята сьогодні, 12 лютого, у КЦ «Дозвілля».  Ще раз поринути в атмосферу Різдва винниківчан запросили Винниківська міська рада, ЛММГО «Золота молодь Винник».

Благословив добру традицію щороку проводити міське свято «Прощання з колядою» отець Петро Паньків.

«Ми зі сумом проводжаємо Різдво і хочемо дочекатися наступного, – звернувся отець Петро до присутніх у залі. –  Традиція колядування свідчить про невмирущість духу нашого народу, а колядки – це своєрідна візитівка українців. Адже можемо похвалитися великою кількістю колядок, яких не має жоден інший народ. Ці величальні пісні ми пам’ятаємо завжди – і на чужині, і вдома, згадуємо про них і в смутку, і в радості. Колядки є духовною терапією, бо у них закладені добрі слова і  щирі побажання. Співаючи їх, ми освячуємо наші душі, вони роблять нас кращими, підносять до Бога, примирюють один із одним».

Ведуча Анастасія Пришляк розповіла про традиції зимових свят, оголошувала колективи, які взяли участь у концерті.

Першими на сцену запросила маленьких колядників із дзвіночками – хор учнів молодших класів (майже тридцять осіб) Львівської державної школи мистецтв № 9 (керівник Юлія Цвьок, концертмейстер Олександр Албул). Наймолодші учасники концерту радісно заспівали «Ой дзвінка коляда», «Пастушки маленькі».

Пісні «Коляда» і «Вифлеємська ніч» прозвучали у виконанні бандуристок ЛДШМ № 9 (керівник Людмила Варивода).

Виступив ансамбль скрипалів під керівництвом Віри Гураль. Хор учнів старших класів запропонував присутнім послухати колядки «Засіяв над сонцем»,  «Святий вечір».

Учні школи мистецтв співали не тільки традиційні колядки, а й авторські, музику до деяких написав відомий композитор, винниківчанин Олександр Албул.  Вигуки «браво» для педагогів ЛДШМ № 9 Наталі Воробей і Назара Леськіва лунали як подяка за гарне  виконання сучасних колядок.

Як завжди, патріотичного спрямування святу додали своїми колядами та віншуваннями учасники ансамблю «Винниківчани».

Далі свою творчість дарували гості зі Львова – хор «Лемковина» і хор «Надсяння».

Чимало колядок  присутні почули з репертуару Народного хору «Воскресіння». Подарунком для громади було виконання цим колективом відомого в усьому світі «Щедрика» Миколи Леонтовича в оригіналі.

Лариса КУБСЬКА

Теги: Коляда, свято, Проводи коляди, кц Дозвілля
Останні новини:

Коментарі
avatar