Виставку «На рівні генія», яку відкрили у Винниках, оцінили наймолодші (ВІДЕО)
24.02.2017 15:37

У виставковій залі Історико-краєзнавчого музею міста Винники сьогодні, 23 лютого, відкрили унікальну виставку-гру «На рівні генія». Її особливістю є те, що розрахована експозиція на наймолодших відвідувачів. Усі картини розмістили на рівні очей малюків. Організатори виставки – Історико-краєзнавчий музей міста Винники, Винниківська міська рада, Львівський палац мистецтв.

«Діти не ходять в музеї, – зазначила одна з авторок ідеї та концепції виставки, радник міського голови Винник Ірина Магдиш. – А сьогодні музеї мають виграти битву з інтернетом і сучасними гаджетами. Як це зробити? В першу чергу необхідно врахувати, що наймолодші пізнають світ через гру, і запропонувати їм одночасно корисну і не нудну інформацію. Головна ідея виставки «На рівні генія» – показати, що дітям необхідно пропонувати у музеї щось цікаве, тоді відвідувати виставки у них стане внутрішньою потребою».

Діти, які прийшли на виставку, почувалися комфортно, однозначно – їх зацікавила експозиція та інтерактивні ігри, які їм запропонували дорослі, а займалася з ними куратор – студентка культурології Львівського національного університету Богдана Ткачук.

Виставкову залу умовно розділили на кілька зон, щоб у доступній формі ознайомити малюків із різними жанрами мистецтва – натюрмортом, портретом, пейзажем.

Мабуть, найцікавішим заняттям для діточок було відчути себе первісними художниками – вони створювали «наскельні» малюнки крейдою.

«Звичайно, більш автентично було б, якби діти малювали вугіллям, але зваживши на те, що юні художники забрудняться, ми таки надали перевагу крейді, – розповіла співавтор ідеї виставки, мистецтвознавець Палацу мистецтв Наталя Космополінська. – Для підкріплення інформації про кожний жанр ми зробили якусь інтерактивну цікавинку. Біля натюрмортів розмістили інсталяцію, де можна брати різні предмети з кошичка і формувати власний натюрморт. Біля стіни з портретами запропонували дітям побавитися в пазли – ми розрізали репродукції картин, які експонуються, на пазли, які треба було скласти. Стіну з пейзажами, які ми розділи на місто і природу, можна взяти за основу для вивчення різних технік, кольорів. Тут діти могли поекспериментувати з кольоровим папером, створивши композиції на свій розсуд. Також на виставці є малюнки вихованців «Львівського центру піклування про дітей».

Роботи українських художників для експозиції зі своїх фондосховищ надав Львівський палац мистецтв, який є співорганізатором виставки.

«Ми прийшли на відкриття виставки з учнями з групи продовженого дня. Коли їм почали розповідати про жанри мистецтва, вони орієнтувалися, що таке натюрморт, пейзаж і це було приємно. Помітно, що інформація з основ живопису, колористики, яку в музеї надали в ігровій формі, їм сподобалася. І ми обов’язково відвідаємо виставку з учнями початкової школи, щоб показати дітям, як у музеї може бути цікаво», – повідомила заступник директора СЗШ № 29 Ореста Стасів.

Про свої враження від музейного експерименту розповіли міський голова Винник Володимир Квурт, директор Історико-краєзнавчого музею Винник Ігор Тимець і завідувач відділу музею Лариса Караваєва, директор Львівського палацу мистецтв Юрій Гнатовський.

Лариса КУБСЬКА

Теги: Іігор Тимець, Володимир Квурт, виставка, Лариса Караваєва, музей, жанри живопису, На рівні генія
Останні новини:

Коментарі
avatar