Відкриття футбольної школи у Винниках було заповітною мрією мого батька, - Мирон Маркевич
25.02.2017 13:42

Мирон Маркевич

Із 2003 року у Винниках успішно працює Футбольна школа Мирона Маркевича. Про здобутки й сьогодення цього спортзакладу розповідає заслужений тренер України Мирон Маркевич, який усі ці роки власним коштом його утримує.

-​ Мироне Богдановичу, Ви протягом багатьох років вкладаєте власні кошти задля функціонування у Винниках Футбольної школи? Чи досягнуто мети, яку Ви ставили перед собою, розпочинаючи працю над її створенням? І цікаво, в кого виникла ідея її відкрити?

-​ Головної цілі я добився: до ведення здорового способу життя, до спорту було залучено якомога більше дітей. Тим самим ми відвернули багато підлітків від негативного впливу вулиці. Переконаний, що навіть не здобувши слави на футбольному полі, більшість хлопчаків, які в дитинстві займалися цим прекрасним видом спорту, знаходять свій шлях у подальшому житті. Бо спорт не лише загартовує, він дисциплінує дитину, навчає не боятися труднощів, а перемагати їх, добиватися успіхів в інших сферах.

Щодо авторства ідеї відкриття школи, то це була заповітна мрія мого батька Богдана Дмитровича Маркевича, який усе життя присвятив футболу й вихованню юних футболістів. Він мріяв про це, він хотів, щоб наші діти через футбол мужніли й розвивалися. Це було сенсом його життя. Зрештою, стежину мого життя також проклав мій батько. Як і багато винниківських хлопчиків, я також виріс на винниківському стадіоні. І сьогодні я відчуваю моральне задоволення, що виконав його бажання та чим можу допомагаю рідній громаді.

-​ Чи слідкуєте Ви за долею вихованців Вашої школи?

-​ Звичайно. Радію їхнім успіхам. Але й тішуся з того, що багато наших колишніх вихованців знайшли своє покликання в житті, мають сім‘ї, здобули необхідний фах і просто добре живуть. Не всім бути великими футболістами. Але міцний фундамент для подальшого життя ми в них заклали. І це – головне.

-​ Та все ж уже маєте серед вихованців і справжніх зірок. Зараз багато пишуть про Володимира Костевича, який після виступів за львівські «Карпати», дуже успішно дебютував у вищому польському дивізіоні.

-​ Звичайно, мені приємно, наш спортивний заклад також доклався до виховання футболіста такого рівня. Нехай йому й далі щастить. У складі винниківського «Руху» також є чимало наших вихованців. Це – Святослав Козловський, Віталій Дмитрух, Олег Панасюк. Не менш приємно, що перші кроки на винниківському стадіоні колись зробили й Роман Манорик, Володимир Макар, Богдан Костик, які ще зараз приносять користь ФК «Рух».

-​ Чи не було у Вас задуму щодо функціонування Вашої Футбольної школи в цілодобовому режимі? Як для прикладу працюють спортивні інтернати. Щоби вихованці там мешкали й харчувалися.

-​ Були такі задуми. Але для цього необхідно мати фінансування. Я ж у стадіон у Винниках вклав власні кошти, які заробив, працюючи в провідних клубах. Саме тому діти зараз мають чудові умови для занять. Це ж стосується й футболістів «Руху». Коли б я продовжував працювати в команді, яка ставить перед собою високі цілі, як «Металіст» чи «Дніпро», то, безперечно б утілив і цей проект. Та наразі можливості такої не маю.

-​ А хотіли б ще попрацювати на вищому рівні, очолюючи відомий клуб?

-​ Таке бажання є. Але пропозицій, які б вартували їх розглянути, не надходять. А те, що пропонують, зараз мені вже не дуже цікаво. Адже повертатися на нижчі щаблі кар‘єри бажання не маю.

-​ Ви продовжуєте працювати у Федерації футболу України?

-​ Так. Координую роботу збірних команд України. Нещодавно за моєю рекомендацією команду U- 19 України очолив Володимир Єзерський. Також тепер відповідальний ще й за проведення Чемпіонату серед ветеранів АТО. Багато часу забирають і виступи у складі збірної України серед ветеранів. Тому постійно в роботі, в дорозі. Треба переглядати поєдинки молодіжних команд. Мій активний графік не змінюється роками, але я звик саме так жити й працювати.

-​ Розбудова та утримання такого величезного комплексу потребує значних фінансових ресурсів (мається на увазі весь спортивний комплекс на стадіоні імені Богдана Маркевича у Винниках). Як Вам вдається утримувати все це?

-​ Ось це дуже болюче питання. Наразі мрію про те, щоб добитися беззбиткового функціонування. Але зараз і цього важко досягнути.

Розмовляв Володимир ГАВРИЛІВ


Теги: Мирон маркевич
Останні новини:

Коментарі
avatar