«Тараса Шевченка вшановуємо багатьма заходами», – голова українського культурного центру в Афінах Оксана Козій
10.03.2017 17:06

Винниківчанка Оксана Влащенко-Козій – голова культурно-освітнього центру «Берегиня». Цей центр є одним із трьох в Афінах, при яких працюють українські школи. Власне створення цих організацій потрібне, щоб могли існувати школи (відповідно до вимог законодавства).

- Скільки часу існує центр «Берегиня»? І яка його місія?

- Нашій «Берегині» наступного року буде 20. Раніше школа працювала як п’ятиденка, але два роки тому її перевели у статус суботньої школи.

Завдяки співпраці з Міжнародною українською школою наші учні мають можливість отримувати атестати українського зразка.

Працюємо за програмами Міністерства освіти України. Стараємося, щоб діти не забували про свої корені, проводимо всі свята, які святкують в Україні... Вчимо звичаїв і традицій. Я навчаю дітей хореографії. У першу чергу – українських танців. Дякую своєму вчителеві Марку Гарцу за ті знання і танцювальні вміння, які він нам передав, коли я була ученицею СЗШ № 29 і займалася в ансамблі народного танцю «Прикарпаття».

- Чи проводять в Афінах заходи з вшанування Шевченка?

- Заходів до дня народження Тараса Шевченка організовуємо багато. Вчора покладали квіти до трьох пам’ятників, діти брали участь у флешмобі «Global Shevchenko». У неділю відбудуться Шевченківські читання біля одного з пам’ятників, а 2 квітня концерт силами українських громад Афін.

Наступної неділі плануємо записати відеоролик до Дня вишиванки. Вже записали ролик про рідну мову.

- Що означають для вас святкування національних українських свят, вшанування відомих українців?

– Українців у нашій громаді багато. Хоча хотілося б, щоб було більше єдності між нами. Бо для чого мати три школи, якщо можна створити одну потужну? Але це поки що тільки мрії... Що дають українцям за кордоном святкування свят, дотримання традицій? Не дає забути Батьківщину в чужому краї, дає можливість святкувати разом, підтримувати традиції нашого народу, відчути трішки України, бо нелегка наша емігрантська доля...

Лариса КУБСЬКА

Теги: винниківчанка, тарас Шевченко, український культурний центр, день народження, Оксана Влащенко-Козій, Афіни
Останні новини:

Коментарі
avatar