Письменниця Еліна Заржицька обрала ілюстраторів мультфільму з Винниківської школи-інтернату
13.03.2017 17:54

Відома письменниця з Дніпра Еліна Заржицька сьогодні, 13 березня, відвідала Винниківську школу-інтернат, щоб вибрати найцікавіші малюнки, що незабаром перетворяться на український мультфільм. Мультик створять за її казкою «Про Пищика-молодця, школи «Сакура» бійця».

Мультиплікаційний проект представляли разом із авторкою казки письменниця і журналіст Олена Лань і письменниця з Дніпра Наталія Дев'ятко.

 У 2010 році сценарій до цієї казки отримав особливу відзнаку журі ІІІ Всеукраїнського конкурсу сучасної радіоп’єси «Відродимо забутий жанр» (Київ). Озвучуватимуть мультфільм діти з дніпровської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату № 3 для дітей, хворих на сколіоз.

Можливість участі у такому проекті вихованці Винниківської школи-інтернату сприйняли із захопленням.

«Учні від молодших класів до 9-го читали розділи казки, а потім малювали так, як підказувала фантазія, використовуючи акварель, гуашеві фарби. – розповіла вчитель образотворчого мистецтва Галина Коваль. – Є малюнки, виконані просто олівцями. Діти працювали над створенням ілюстрацій до казки про Пищика протягом місяця. Результатом стала виставка, на якій письменниця й обрала кращих».

Еліна Заржицька, яка є прозаїком, драматургом, журналістом, громадською діячкою, назвала переможців. Перше місце отримала Софія Юрдига, друге – Вікторія Дитиняк, третє – Роман Вишківський. Також відзначила Лілю Гонтар і Вікторію Сернич.

«Чому саме дитячі малюнки беремо за основу створення мультфільмів? Бо саме такі роботи є найкращими посередниками між текстом і аудиторією. Мультик буде за казкою про японське мишеня, щоб показати, що ми також знаємо про Японію. Адже 2017 рік оголошено роком Японії в Україні. Мультфільм вийде у світ одразу з японськими субтитрами. Переклад історії «Про Пищика-молодця, школи «Сакура» бійця» здійснить Музей українського живопису Дніпра. Англомовні субтитри візьме на себе Дніпровська обласна бібліотека для молоді ім. Михайла Свєтлова», – зазначила Еліна Заржицька.

Письменниця зізналася, що постійно марила літературою, склала іспити на філологічний факультет і вступила, але мама забрала документи, мотивуючи свій крок тим, що вчитель – це не професія. Інженери заробляють більше. Так Е. Заржицька здобула фах інженера, закінчивши Національний гірничий університет. Життя ж повернуло все на свої місця…

Під час зустрічі із маленькими художниками, Еліна Заржицька розповіла про себе та власну творчість. Вона є членом Національної спілки письменників України і Національної спілки журналістів України, керує
секцією літератури для дітей та юнацтва «Джерело» при ДОО Національної спілки письменників України.

Жінка пише казки, пригодницькі та історичні повісті для дітей дошкільного, молодшого та середнього шкільного віку. Авторка дванадцяти книжок, зокрема – історій про китеня Тимка, «Три сходинки голодомору», «Старий Луг над Дніпром. Казки та легенди» та ін. Співавторка понад п’ятдесяти збірок, авторка, керівник проекту та укладач аудіозбірника «Письменники Дніпропетровщини – шкільним бібліотекам».

За мотивами казок Еліни Заржицької створено 4-серійний мультфільм «Як черепаха Наталка до школи збиралася» та мультфільми «Про ліниву ворону» і «Як вуж намагався гадюкою стати».

Письменниця продемонструвала, що малюнки до мультиків можна малювати в різних стилях. Для прикладу вона показала дітям мультфільми «Як вуж намагався гадюкою стати», присвячений Наддніпрянщині, і «Про ліниву ворону», малюнки до якого створено в петриківському стилі.

Письменниця з Дніпра, розповідаючи про створення мультфільмів, підкреслила головне, що в них закладено, – меседж, що завжди потрібно залишатися людиною, старатися робити щось корисне і для себе, і для інших.

За інформацією заступника директора школи-інтернату Марії Лукашкевич, усі малюнки юних художників можна буде побачити на виставці, що відбудеться 16 березня о 16.00 у Львові, у книгарні «Книжковий дворик» (вул. Винниченка, 4).

На відкритті експозиції Еліні Заржицькій урочисто вручать медаль лауреата Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень».

Лариса КУБСЬКА

Теги: школа-інтернат, Еліна Заржицька, малюнок, мультфільм
Останні новини:

Коментарі
avatar