У Львові відкрили виставку юних мультиплікаторів із Винниківської школи-інтернату (ФОТО)
16.03.2017 21:51

У книгарні «Книжковий дворик», що у Львові, відбулося відкриття виставки робіт юних художників Винниківської санаторної школи-інтернату, які ілюструватимуть мультфільм за казкою відомої письменниці з Дніпра Еліни Заржицької «Про Пищика-молодця, школи «Сакура» бійця».

Мультиплікаційний проект створять разом із дітьми з дніпровської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату № 3 для дітей, хворих на сколіоз.

Перед львівською виставкою, письменниця разом із координатором проекту, письменницею і журналісткою Оленою Лань, письменницею Наталею Дев'ятко відвідали інтернат у Винниках, щоб визначити найцікавіші малюнки до мультика і заохотити їхніх авторів.

Можливість участі у такому проекті вихованці Винниківської школи-інтернату сприйняли із захопленням. 25 вихованців із ентузіазмом читали розділи казки і малювали персонажів під керівництвом вчителя образотворчого мистецтва Галиною Коваль.

На думку Еліни Заржицької, найкраще дали раду з перенесенням героїв казки на папір за допомогою фарб і олівців Софія Юрдига (І місце), Вікторія Дитиняк (ІІ місце), Роман Вишківський (ІІІ місце). Також відзначили малюнки Лілі Гонтар і Вікторії Сернич. Саме ці діти й закінчать роботу над мультфільмом.

«Усі малюнки цікаві, – зазначила письменниця. – Але в кожного художника є своя родзинка. Переможниця Софія своїми малюнками створила готовий мультик. В інших мене захопили різні деталі – котячі усмішки, веселі чубчики… А на чорно-білих малюнках Романа я закохалася в напрочуд добре мишеня».

На презентації виставки Еліна Заржицька розповіла про історію написання казки про японське мишеня. Також присутні почули інформацію про те, що японський переклад історії «Про Пищика-молодця, школи «Сакура» бійця» здійснить Музей українського живопису Дніпра. Англомовні субтитри візьме на себе Дніпровська обласна бібліотека для молоді ім. Михайла Свєтлова.

Володарка першого  місця – восьмикласниця Софія Юрдига –розповіла: «Я працювала над другим розділом казки, в якому хулігани напали на мишеня Пищика. Намалювала аквареллю чотири малюнки, на яких показала те, якими бачила в уяві Пищика і двох котів. Це було не складно, а навпаки – цікаво».  

Задоволена співпрацею у мультиплікаційному проекті директор Винниківської школи-інтернату Лілія Свистович. «Наші діти були в захваті від того, що зможуть стати авторами мультфільму, – коментує Лілія Євгенівна. – Мистецтво відіграє величезну роль у нашому житті. Саме воно допомагає долати труднощі на життєвій ниві. Колись я закінчила художню школу, працювала вчителем малювання і бачила, як діти розкриваються завдяки тому, що малюють світ таким, яким його бачать. Проект має мистецьку цінність. А крім цього, він об’єднує Схід і Захід України. Усі діти однакові, мають однакові мрії і бажання».

Лариса КУБСЬКА

Теги: проект, мультфільм, Наталія Дев'ятко, письменниця, школа-інтернат
Останні новини:

Коментарі
avatar