Педагогіка добра винниківчанки Ганни Кріпченко, якій сьогодні 90 років
28.03.2017 15:21

Сьогодні, 28 березня, мешканка Винник Ганна Кріпченко відзначає 90-ий день народження.

Привітала ювілярку від міської влади та громади начальник відділу гуманітарної політики Винниківської міської ради Зоряна Корчовська, побажавши жінці  гарних новин, здійснення мрій і бажань, здоров’я, підтримки близьких, людської вдячності.

 «Старалася за своє життя нікого не образити, жила чесно і правдиво, – ділиться таємницею довголіття пані Ганна. – Тому, думаю, Бог і наділив мені довгого віку. Кажуть, якщо людей не ображати, то й Бог не образить тебе».

Жінка має 38 років безперервного педагогічного стажу. Закінчила педагогічний технікум на Полтавщині, звідки родом.

Отримала скерування як молодий спеціаліст у школу в Солонці, в якій пропрацювала кілька років, а потім – в школах Верхньої Білки, Гаїв, інтернаті, середній школі № 22 м. Львова, школі для глухонімих дітей...

«Найважче, звичайно, було навчати глухонімих дітей, але я вчилася у них, а вони – у мене, дивлячись уважно на обличчя і дикцію. Багато різних епізодів було в моїй роботі… Я дуже любила дітей. Запам’яталося, як забирали діток з інтернату, де працювала, до себе додому. Ми чаювали, дивилися телевізор… Бо в інтернаті був тільки один телевізор, і старші діти  маленьких школярів не підпускали».

Із 1947 року всі свої знання і вміння скерувала на навчання учнів молодших класів. Чоловік – також полтавчанин, працював директором школи.

Усю душу віддаючи своїм вихованцям, зуміли разом із чоловіком виховати і власних синів достойними людьми.

Педагогіка добра дала свої результати. Старший син Віктор – кінооператор, лауреат Державної премії СРСР (1989), Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка (1993), член Національної спілки кінематографістів України. Зараз живе у Києві. У його доробку чимало стрічок, але головна – документальний фільм про ліквідацію наслідків вибуху на ЧАЕС «Чорнобиль: хроніка важких тижнів» (1986). Працюючи над фільмом, він отримав велику дозу опромінення, але вижив завдяки міцному здоров’ю.  Саме за цю роботу Віктор отримав високі відзнаки – «Золоту медаль ім. О. Дов­­женка», національну премію «Ніка».Молодший син пані Ганни – Володимир – військовий журналіст, пройшов Афганістан. Два внуки захищали Україну в зоні АТО.

Лариса Кубська

Теги: день народження, ювілей, винниківчанка, вчитель, Ганна Кріпченко
Останні новини:

Коментарі
avatar